Yapı Kredi Bankası 2.000 TL Taksitle 36 Ay, 60 Ay, 84 Ay, 96 Ay, 120 Ay Vadeli Kaç TL Konut Kredisi Veriyor?

Yapı Kredi Bankası konut kredisi çeken müşterilerine hangi mali şartları uyguluyor. 120 ay vadeli konut kredilerinde 2.000 TL taksit ödeyerek Yapı Kredi Bankası'ndan kaç TL konut kredisi alınabilir?

Finans 12.12.2021 - 02:54 12.12.2021 - 02:54 Engin Uzunoğlu

Konut fiyatlarının füze gibi fırlamasının ardından ev sahibi olmak isteyenleri şu ana kadar hiç olmadığı kadar çok zorlu bir süreç bekliyor. İnsanlar yalnızca birikimlerini bir raya getirerek konut satın alacak tutarı toplayamıyorlar. Eksik kalan kısım ise bankalardan konut kredisi kullanılarak kapatılabiliyor. Başka bir finansman kaynağı ise şu anda bulunmuyor. Bundan dolayı konut kredisi kampanyaları ev satın almayı düşünenlerin radarlarından hiç çıkmıyor.

KONUT KREDİSİ FAİZLERİ YÜKSELİYOR

Ev sahibi olmak isteyenler bankaların konut kredisi faizlerini araştırmaya yönelik sorgulamalarına devam ediyorlar. Vatandaşlar konut kredisi kullanırken özel bankaları tercih etmeleri durumunda yüksek maliyetleri de göze almak zorunda kalıyorlar. Özel bankaların konut kredisi faizleri oldukça yükseldi. Türk lirasının değer ve güven kaybından dolayı kredi maliyetleri bankacılık piyasasında oldukça yükseldi. Bu durum kredi faizlerine de yansıdı. Özel bankalar bir dönem kamu bankaları ile konut kredisi faizinde yarışırken şu anda ise çok yüksek maliyetler talep edebiliyorlar.

YAPI KREDİ BANKASI KONUT KREDİSİ KAMPANYASI ÖZELLİKLERİ NELERDİR?

Konut kredisi çekmek için Yapı Kredi Bankası tercih eden müşteriler bu bankanın kredi kampanyasının ayrıntılarını araştırıyorlar. Yapı Kredi Bankası ev sahibi olmak isteyen müşterilerini finansal olarak desteklemeyi sürdürüyor. Bu konuda müşterilere çok farklı avantaklı imkanlar da sağlanabiliyor. Bu imkanları değerlendirenler ev sahibi olurken çeşitli sorunları da bertaraf edebiliyorlar.

ÖDEME PLANINA MÜŞTERİ KARAR VERİYOR

Yapı Kredi Bankası'ndan konut kredisi çekmek isteyen müşterilere banka bir ödeme planı dayatmıyor. İnsanlar en kolay hangi şekilde kredi taksit ödemelerini yapabileceklerse kişiye özel olarak ödeme planı hazırlayabiliyorlar. Aylık eşit taksitli veya esnek ödemeli şeklinde kredi geri ödemeleri planlanabiliyor. Böylelikle vatandaşlar kendilerine en uygun olacak ödeme planı ile konut kredisi çekebiliyorlar.

2.000 TL TAKSİTLE NE KADAR KONUT KREDİSİ ÇEKİLİR?

ykb konut kredisi hesaplama-2

Yapı Kredi Bankası tarafından konut kredisi çeken müşterilere aylık yüzde 1,69 oranında kredi faizi uygulanıyor. Ayda 2.000 TL taksit ödeyerek ne kadar konut kredisi çekilebileceği ise bir başka merak konusu oluyor. Buna göre ayda 2.000 TL ödeme yaparak 36 ay vadeli 53.610 TL, 60 ay vadeli 75.047 TL, 84 ay vadeli 89.385 TL, 96 ay vadeli 94.660 TL ve 120 ay vadeli 102.503 TL konut kredisi çekilebiliyor.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@