Yapı Kredi Bankası İhtiyaç Kredisi Hesaplama ve Başvurusu Koşulları 2022

Yapı Kredi Bankası'ndan ihtiyaç kredisi çekmek isteyen kişiler için hazırladığımız yazımızda, kredi başvuru şartlarına, gerekli evraklara ve ihtiyaç kredisi hesaplama bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Finans 04.04.2022 - 15:50 04.04.2022 - 15:50 Burak Cantürk

Yapı Kredi bankası ihtiyaç kredisi müracaatı çeşitli yollardan yapılabiliyor. Yapı Kredi Bankası ihtiyaç kredisi faizi son güncelleme uyarınca en düşük yüzde 2,94 olarak uygulanıyor. Sözgelimi 15.000 TL kredi çekilip, 60 ayda geri ödenecek ise uygulanan faiz oranı yüzde 2,94 olup, aylık ödeme tutarı 74,22 TL oluyor. 

10.000 TL İhtiyaç Kredisi İçin Geri Ödeme Tutarları

10.000 TL İhtiyaç kredisi için vadeye göre ödeme tutarları şunlardır: 10.000 TL ihtiyaç kredisi 12 ay geri ödeme koşulu ile alınırsa uygulanan faiz oranı yüzde 2,94 olup, aylık taksit 1036,55 TL’dir. 10.000 TL ihtiyaç kredisi 36 ay geri ödeme koşulu ile alınırsa uygulanan faiz oranı yüzde 2,94 olup, aylık taksit 494,83 TL’dir. 10.000 TL ihtiyaç kredisi 24 ay geri ödeme koşulu ile alınırsa uygulanan faiz oranı yüzde 2,94 olup, aylık taksit 624,56 TL’dir. 

yapikrediihtiyac

Yapı Kredi Bankası Kredi Başvuru Koşulları

Yapı Kredi Bankası kredi müracaat şartları şunlardır: Başvuru sahibi 18 yaşını doldurmuş olmalıdır. Başvuru sahibi daha önce almış olduğu kredi geri ödemelerini zamanında ve tam olarak ödemiş olmalıdır. Buna bağlı olarak başvuru sahibinin kredi notu ne kadar yüksek ise, bankanın kredi kullandırma ihtimali de o kadar yükselir. Başvuru sahibinin gelirini resmi ve yazılı olarak belgeleyebilmesi gereklidir. Başvuru sahibi alacağı kredi için ipotek gösterecek ise, eşinin de bahse konu taşıt ya da gayrı menkulün ipotek olarak gösterilmesine razı olduğunu bildiren yazılı dilekçenin temin edilmiş olması gerekir.

Yapı Kredi Bankası İhtiyaç Kredisi Kullanma Adımları

Yapı Kredi Bankası’ndan ihtiyaç kredisi almak için izlenmesi gereken basamaklar şunlardır: Başvuru sahibi kullanmak istediği kredi tutarına karar vermelidir. Başvuru sahibi kullanacağı kredi tutarına karar verirken aylık ödemesi gereken taksit tutarını ve toplam geri ödeme miktarını inceleyerek müracaatta bulunmalıdır. Başvuru sahibi banka tarafından başvuru formunda istenen bilgileri eksiksiz ve doğru olarak yazmalıdır. Bankanın istediği belgeler eksiksiz olarak tamamlanmalı ve bankaya verilmelidir. Banka tarafından Yapı Kredi bankası ihtiyaç kredisi başvurusunun kabul olduğuna dair bilgi geldiğinde, yine banka tarafından belirtilen süre içinde kredi evrakları imzalanmalıdır.

Yapı Kredi Bankası İhtiyaç Kredisi İçin İstenen Belgeler

Yapı Kredi Bankası’ndan ihtiyaç kredisi alırken gereken evraklar şunlardır: Başvuru sahibinin nüfus cüzdanı aslı ve fotokopisi, Başvuru sahibine ait ikametgah belgesi ya da son 3 ay içinde ödenmiş bulunan doğalgaz, su, elektrik faturalarından birisi, fatura başvuru sahibi adına düzenlemiş olmalıdır. Başvuru sahibinin gelir durumunu bildiren belge, Başvuru sahibi memur ise maaş bordrosu, Başvuru sahibi emekli ise emekli aylığına dair banka dökümü, eğer emekli maaşı Yapı Kredi bankasından alınıyorsa bu belge istenmez, Başvuru sahibi özel bir işyerinde çalışıyorsa maaş bordrosunun yanı sıra şirketin imza sirküleri, Başvuru sahibi çiftçi ise, çiftçilik belgesi, çiftçilik yaptığı arazinin tapu belgesi, Başvuru sahibi kira geliri ile geçiniyor ise, ödeme aldığı mülke ait tapu ve kira kontratı, Başvuru sahibi herhangi bir şirket sahibi ya da ortağı ise, şirketin bilançosu, vergi levhası, imza sirküleri ve oda kayıt belgesidir.

Yapı Kredi Bankası İhtiyaç Kredisi Geri Ödeme Süresi

Yapı Kredi Bankası ihtiyaç kredisi ödeme vadesi, en son yapılan güncellemelere göre 1 ay ile 36  ay arasında bir zaman aralığı olarak belirlenmiştir. Yani Yapı Kredi Bankası ihtiyaç kredisi için kullanılabilecek maksimum geri ödeme vadesi 36 aydır.

Emlak365.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@