Yapı Kredi Bankası'ndan Düşük Faizle Ev Finansmanı! 200 Bin TL Konut Kredisinin Toplam Maliyeti Ne Kadar?

Yapı Kredi Bankası tarafından müşterilere uygun maliyetlerle konut kredisi verilmeye devam ediliyor. 200 Bin TL konut kredisinin toplam maliyeti Yapı Kredi Bankası'nda kaç TL'dir? 

Finans 14.10.2021 - 23:36 14.10.2021 - 23:41 Engin Uzunoğlu

Konut satın almak isteyenler Yapı Kredi Bankası aracılığı ile kullandıkları konut kredileri ile oldukça uygun maliyetlerle hayallerini kurdukları evlerin sahibi olabiliyorlar. Düşük maliyet uygulanması nedeniyle son günlerin dikkat çeken konut kredisi kampanyalarından birisini düzenleyen Yapı Kredi Bankası yoğun bir kredi başvurusu almaya başladı. 

YAPI KREDİ BANKASI KONUT KREDİSİ KAMPANYASI

Yapı Kredi Bankası tarafından yapılan konut kredisi kampanyası açıklaması ile bu kredi türüne dair tüm merak edilenler cevaplandırıldı. Bir ev satın almak isteyen müşteriler Yapı Kredi Bankası'na konut kredisi başbvurusu yaptıklarında satın alınmak istenen konut üzerine ipotek tesis edilerek konut kredisi veriliyor. Bu şekilde banka verdiği kredi ile alakalı olarak kendisini güvernce altına alırken konut kredisinin onayı konusundaki engeller de ortadan kalkmış oluyor. 

Yapı Kredi Bankası'nın kampanya açıklamasına göre müşterilere 120 aya varan vade seçeneği ile finansman desteği veriliyor. 120 ay vadeli bir kopnut kredisi kullanmak çekilen kredinin geri ödemelerinin 10 yıllık süre zarfında yapılması anlamına geliyor. Konut kredisi çeken müşteriler bu krediyi uzun vadeye yaydıkları için de kredi taksitlerini oldukça makul seviyeye düşürmüş olabiliyorlar. 

AYLIK FAİZ ORANI YÜZDE KAÇ?

Yapı Kredi Bankası'nın konut kredisi için müşterilere uyguladığı faiz oranı da oldukça avantajlı bir seviyede bulunuyor. Buna göre müşteriler aylık yüzde 1,39 faizle konut kredisi kullanabiliyor. Bu konut kredisi kampanyasının faiz oranı şu anda bankacılık piyasasındaki en düşük faizlerden birisi oluyor. 

Yapı Kredi Bankası'ndan konut kredisi kullanmak isteyen müşterilere yönelik bir yaş şartı uygulanıyor. Buna göre kullanılan konut kredisinin vade sonuna gelindiğinde müşterilerin en fazla 70 yaşında olması gerekiyor. Bu yaşın üzerinde olacak müşterilerin konut kredisi talepleri onay verilmiyor.

Yapı Kredi Bankası'ndan konut kredisi çeken müşteriler diledikleri gibi ödeme yapmakla serbestler. Dileyen müşteriler ara ödeme yaparak kalan taksitlerin tutarlarını azaltabiliyorlar. Ayrıca yine dileyen müşteriler vade süresini beklemeden ödeme yaparak kredilerini herhangi bir cezai yaptırıma gerek kalmadan kapatabiliyorlar.

200 BİN TL KONUT KREDİSİ TOPLAM MALİYETİ

ykb konut kredisi maliyet hesaplaması

Yapı Kredi Bankası'ndan 120 ay vadeli 200 Bin TL konut kredisi kullanan müşteriler aylık yüzde 1,39 faizle yapılan hesaplamaya göre aylık 3.436 TL kredi taksiti ödüyorlar. Bu kredinin toplam maliyeti ise 414.497 TL oluyor.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@