Yapı Kredi Bankası'ndan Görülmemiş Kampanya! Kredi Borçları İçin Kolay Ödeme Fırsatı!

Kredi borçlarını ödeyemeyen müşterilerine büyük bir imkan sunan Yapı Kredi Bankası, borç ödeyememe kabusuna son veriyor. İşte Yapı Kredi Bankası'nın büyük ses getiren kredi kampanyası...

Finans 11.09.2021 - 18:03 11.09.2021 - 18:12 Engin Uzunoğlu

Türkiye'de ekonomi alanında inişli çıkılış grafik pandeminin de etkisiyle vatandaşları oldukça zor durumda bıraktı. Pandemi sürecinde aylarca kapalı kalan iş yerleri ve azalan gelirler neticesinde vatandaşlar borçlarını ödeme noktasında sorunlar yaşadılar. Normalleşmenin başlamasıyla da yüksek enflasyon kabusu yaşayan vatandaşlar geçim sıkıntısı içerisinde kalmaktan borçlarını ödeyecek imkanı bulamadılar. 

SON GÜNLERİN EN BÜYÜK EKONOMİ SORUNU: ÖDENMEYEN KREDİ BORÇLARI

Vatandaşların ödenmeyen borçlarının en büyük kısmını kredi borçları oluşturuyor. Bu kredi borçlarının ödenememesinin büyük bir riski bulunuyor. Kredi borçları için yasal süreçlerin başlaması durumunda vatandaşların bankacılık işlemleri de tıkanma noktasına geliyor. Üstelik kara listeye giren vatandaşlar herhangi bir bankadan uzun yıllar boyunca bir daha kredi çekemeyebiliyorlar. 

YAPI KREDİ BANKASI'NDAN TÜRKİYE'DE BİR İLK

Kredi borçlarının geri ödenmesi konusunda yaşanan problemlere ilişkin müşteri taleplerinin artışı ile Yapı Kredi Bankası yeni bir kredi kampanyası oluşturdu. İki aşamalı olan bu kredi kampanyası ile müşterilerin ödenmeyen kredi borçları tarih oluyor. 

Bazı bankalar borç transferi kredisi vererek müşterilerinin başka bankalara olan kredi borçları için yeni bir kredi hesabı oluşturup borcun kapatılmasına imkan tanıyorlar. Yapı Kredi Bankası ise bu kredi kampanyası ile sadece başka bankalardaki kredi borçlarını değil Yapı Kredi Bankası'na olan kredi borçlarının da kapatılması için kredi veriyor. Bu açıdan Yapı Kredi Bankası şu anda Türkiye'de olmayan bir kredi kampanyasını müşteri odaklı bankacılık anlayışı ile devreye soktu. 

YAPI KREDİ BANKASI'NIN KREDİ BORÇLARI İÇİN KAPAMA KOŞULLU KREDİ

Yaqpı Kredi Bankası müşterileri daha önce bu bankadan kullanmış oldukları açık kredileri kapama koşulu ile yeni bir kredi kullanabiliyorlar. Bu kredi tamamen kredi borçlarının kapanmasına yönelik avantajlı faiz imkanları ile veriliyor. Yapı Kredi Bankası müşterilere verdiği tüm kredileri tek bir kredi altında toplayarak ödeme kolaylığı veriyor.

BORÇ TRANSFERİ KREDİSİ

Yapı Kredi Bankası borç transferi kredisi ile müşterilere bir başka imkan da sunuyor. Buna göre diğer bankalara olan kredi borçları özel bir yeni kredi hesabı ile Yapı Kredi Bankası'na taşınıyor. Üstelik müşteriler avantajlı faiz imkanlarından yararlanabiliyorlar. Bu şekilde kredi taksitleri düşebildiği gibi yapılandırma imkanı da elde edilmiş oluyor. 

YAPI KREDİ BANKASI BORÇ TRANSFERİ KREDİSİ FAİZİ YÜZDE KAÇ?

Yapı Kredi Bankası'ndan borç transferi kredisi başvurusu yapan müşterilere standart bir faiz oranı uygulanmıyor. Müşteriye özel değişen avantajlı faiz oranları ile kredi borçları kolay bir şekilde ödenebilir hale geliyor. Net faiz oranının belli olması için müşterilerin Yapı Kredi Bankası'na kredi başvurusunda bulunmaları gerekiyor. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@