Yapı Kredi Bankası'ndan Kiradan Kurtaran Kampanya! 300 Bin TL Konut Kredisi Taksit Hesaplaması!

Yeni bir ev satın alma hayalini kuranların bu hayalleri Yapı Kredi Bankası tarafından verilen konut kredisi ile gerçeğe dönüşüyor. Yapı Kredi Bankası konut kredisi kampanyasının şartları nelerdir?

Finans 22.11.2021 - 23:52 22.11.2021 - 23:52 Engin Uzunoğlu

Türkiye'de ev fiyatlarında meydana gelen yükselişlerin ardından konut finansmanlarına duyulan ihtiyaçlar oldukça yükseldi. Vatandaşlar bir ev satın almak istediklerinde bu evin maliyetinin peşin olarak karşılamakta büyük bir güçlük çekiyorlar. Ancak bu konuda bankadan çektikleri vatandaşların en büyük yardımcısı oluyorlar. 

Konut kredisi çekerek ev satın almak son dönemlerde oldukça yaygınlaştı. Artan konut fiyatlarından sonra artık düşük maliyetli konut kredileri ön plana çıkmaya başladı. Konut kredisi çekmek isteyenler maliyet araştırması yaptıktan sonra nihai kararlarını verik kredi başvuru işlemlerini başlatıyorlar. Yapı Kredi Bankası da son dönemlerin dikkat çeken konut kredisi kampanyalarından birisini düzenliyor. İşte Yapı Kredi Bankası konut kredisi kampanyası ile alakalı olarak tüm merak edilenler...

YAPI KREDİ BANKASI KONUT KREDİSİ KAMPANYASI ŞARTLARI NELERDİR?

Yapı Kredi Bankası tarafından yapılan konut kredisi kampanyasına dair açıklamaya göre ev satın almak isteyenlere banka tarafından 120 aya kadar vade seçeneği ile dfinansman desteği veriliyor. Bu finansman desteğinden yararlanmak isteyenler çeşitli başvuru aşamalarını tamamlayarak çekmek istedikleri konut kredisini bankadan alıp ev satın alma işlemlerini sona erdirebiliyorlar. 

Yapı Kredi Bankası'nın kampanya bilgilendirmesine göre konut kredisi çekmek isteyenlerden banka teminat olarak satın alınmak istenen konut üzerine ipotek tesis ediyor. Bu şekilde müşterilerin talep ettikleri kredi miktarları verilebiliyor. 

Konut kredisi kullanmak için Yapı Kredi Bankası'na başvuru yapan müşterilerden yaş şartı da aranmaktadır. Bankanın açıklamasına göre müşteriler konut kredisi vadesi sona erdiğinde 70 yaşın üzerinde olmamaları gerekiyor. Buna göre konut kredisi başvurusunda bulunan müşteriler için vade ayarlaması yapılabiliyor. 

Müşteriler Yapı Kredi Bankası'ndan konut kredisi çekmeleri halinde esnek ödeme planlarından da yararlanabiliyorlar. Dileyen müşteri aylık eşit taksitli ödeme yapabildiği gibi dileyen müşteriler de ara ödemelerle kredi taksitlerinin tutarlarını azaltabiliyorlar. 

300 BİN TL KONUT KREDİSİ MALİYET HESAPLAMASI 

yapı kredi 300 bin tl konut kredisi hesaplama

Yapı Kredi Bankası'ndan konut kredisi kullanan müşterilere banka tarafından aylık yüzde 1,44 kredi faizi uygulanıyor. 120 ay vadeli 300 Bin TL konut kredisi çeken müşteriler 10 yıl devam edecek vade süresi boyunca her ay bankaya 5.267 TL kredi taksit ödemesi yapıyorlar. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@