Yapı Kredi Bankası'ndan Özel Taşıt Kredisi Faiz İndirimi! Günlük 73 TL Ödeme İle Ayaklarınızı Yerden Kesme Zamanı

Türkiye’nin öncü bankalarından biri olan Yapı Kredi Bankası, Merkez Bankası’ndan gelen faiz indirimi sonrasında kredi oranlarını güncelledi.

Finans 24.11.2021 - 09:58 24.11.2021 - 09:59 Serhat Karaman

Taşıt kredisi oranlarını düşüren Yapı Kredi Bankası, günde 73 TL’den başlayan fiyatlarla 70.000 TL ve üzeri taşıt kredisi kullanımlarınızda fark yaratıyor.

Yapı Kredi Bankası, taşıt kredisi oranlarını 0 km ve 2.el araçlar için revize etti. Kredi oranı %1,54 seviyelerine kadar inerken bu durum en çok araç almayı düşünenleri mutlu etti. Araç alırken bankaların uygun kredi faiz oranları ile ilgili araştırma yapıyorsanız Yapı Kredi Bankası’ndan da mutlaka teklif almanızı tavsiye ederiz.

48 Aya Varan Vadelerle Kredinizi Hemen Alın

Çekilecek kredi tutarına göre Yapı Kredi Bankası’nın 48 aya kadar değişen vade seçeneklerinden yararlanabilirsiniz. Düşük tutarlı kredilerde kredinizi 4 yıla kadar uzatabiliyorsunuz. 70.000 TL taşıt kredisi çekip kredinizi 4 yılda ödemek istediğinizde aylık ödemeleriniz 2.212,12 TL'ye geliyor. Toplamda Yapı Kredi Bankası'na ödeyeceğiniz faiz tutarı ise 36.181,73 TL olarak hesaplanıyor.

Yapı Kredi Bankası ÖzelTaşıt Kredisi

Kredi tutarını 100.000 TL olarak belirlemeniz halinde en fazla 3 yıllık vade seçeneğinden yararlanabiliyorsunuz. Kredinizi bu şartlarda çekmenizle birlikte aylık taksitler 3.828,16 TL'ye denk geliyor. 3 yıl için bankaya ödeyeceğiniz faiz tutarı ise 37.813,63 TL olarak belirleniyor. Diğer bankalarla kıyaslandığında Yapı Kredi’nin oldukça uygun fiyatlar sunduğunu söylememiz pekâlâ mümkün.

Yapı Kredi Taşıt Kampanyası

Taşıt kredisi başvurularınızı Yapı Kredi mobil, Yapı Kredi internet bankacılığı ve Yapı Kredi şubelerinden gerçekleştirebilirsiniz. 0 kilometre bir araç almayı düşünüyorsanız bayi tarafından düzenlenecek proforma belgesine ihtiyacınız olacaktır. 2.el araç alımında ise araç sahibinden temin edeceğiniz ruhsat görüntüsü ile başvuruda bulunabiliyorsunuz. Bu belgelerden uygun olan birinin yanı sıra gelir belgenizi de bankaya ibraz etmeniz gerekiyor. Kredi başvurunuzun olumlu sonuçlanmasıyla beraber kredinizi aynı gün içerisinde kullanmanız mümkün.

Yapı Kredi Bankası, taşıt kredisi hizmeti sunduğu müşterilerinden alınacak araç için KASKO sigortası yaptırılmasını talep etmekte. Ek olarak kredi borcu tamamlanana kadar araç üzerinde Yapı Kredi Bankası rehini olacaktır. Kredinin sona ermesi ile beraber araç üzerindeki rehin de fek edilebiliyor.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@