Yargıtay Canan Kaftancıoğlu Kararını Açıkladı, Kılıçdaroğlu Acil Çağrıda Bulundu

Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul İl Başkanı hakkında Yargıtay kararı açıklandı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, kararın ardından milletvekillerine acil çağrıda bulundu.

Gündem 12.05.2022 - 16:56 12.05.2022 - 16:57 Gülşah Konuk Akın

Yargıtay, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu hakkında kararını açıkladı. Kaftancıoğlu'nun 3 davadan aldığı ceza onandı, 2 dava ise düşürüldü. Cezası onanan 3 davada Kaftancıoğlu'na verilen toplam ceza, 4 yıl 11 ay. Karar sonrası Kaftancıoğlu sosyal medya hesabından bir video paylaştı. Paylaştığı videonun altına da not düştü.

MEMLEKETİME BAHAR GELMİŞ NOTU İLE VİDEO PAYLAŞTI

"Memleketime bahar gelmiş:) Asla durmak, yılmak, yorulmak yok! Nerede olursak olalım çalışacak, çalışacak umudu örgütleyerek iktidardaki kötülüğü hep birlikte gönderecek, hukukun üstünlüğünü tesis ettiğimizde hep birlikte nefes alacağız…"  Notu ile video paylaşan Kaftancıoğlu, Müzikolog ve yazar Ahmet Say'ın cenaze töreninden dönerken Yargıtay'ın kararını öğrendiğini, burada meselenin ülkede hukukun geldiği nokta ve hukuksuzluğun yaşattığı mağduriyetler olduğunu ifade etti.  İktidardaki kötülük gönderilene dek 84 milyon için hukuk ve hukuk üstünlüğü yeniden sağlanana kadar her şekilde çalışmaya devam edeceklerini söyleyen Canan Kaftancıoğlu: " Asla ve asla umudunuz kaybetmeyin. İktidardaki kötülüğü bizler umudu örgütleyerek göndereceğiz. İşte o zaman bu ülkede gerçek adalet ve gerçek hukuk tesis edilmiş olacak. Hepinizi kocaman kucaklıyorum" dedi.

yargıtaydan-canan-kaftancıoğlu-kararı

KARAR AÇIKLANDI, KILIÇDAOĞLU'NDAN ACİL TALİMAT GELDİ

kılıçdaroğlu-canan-kaftancıoğlu

Yargıtay'ın CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'na ilişkin kararının açıklanmasının ardından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşım ile partisine acil çağrıda bulundu ve talimat verdi. Kılıçdaroğlu paylaşımında: "Partimizin tüm milletvekilleri, derhal İstanbul il başkanlığı binamıza doğru yola çıkın" dedi.

HEM CEZA HEM SİYASİ YASAK UYGULAMASI

ismail-saymaz-canan-kaftancıoğlu

Halk TV yazarı İsmail Saymaz da Yargıtay'ın Canan Kaftancıoğlu kararının açıklanmasının ardından bir paylaşım yaparak Kaftancıoğlu hakkında 4 yıl 11 aylık cezanın onanmasının yanı sıra siyasi yasak uygulanmasına da karar verildiği bilgisini paylaştı.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@