Yargıtay Personel Alımı 2021 İlanı Yayımlandı! İŞKUR Yargıtay Başkanlığı İş Başvurusu

Devlet memuru olmak isteyen kişileri için yeni iş ilanı yayımlandı. Yargıtay iş başvurusu yapmak isteyen kişiler için yayımlanan ilanda zabıt katibi alımı başta olmak üzere işçi alımı içinde de başvuru yapılabileceği duyuruldu. Yargıtay Başkanlığı personel alımı 2021 için merak edilen detaylar haberimizde!

Emlak İş İlanları 07.06.2021 - 13:55 07.06.2021 - 13:55 Serhat Karaman

Yargıtay Başkanlığı personel alımı için merakla beklenen ilanını yayımladı. Yargıtay Başkanlığı sözleşmeli personel alım ilanı ile 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun Değişik 4. maddesinin (B) fıkrası uyarınca iş başvurularını kabul edeceği duyuruldu. Personel alımı 2020 yılı KPSS puanları üzerinden uygulamalı sözlü ve yazılı sınavlar üzerinden yapılacak. 

YARGITAY ZABİT KATİBİ ALIMI 2021!

Yayımlanan Yargıtay personel alımı ilanları içerisinde en çok talep görenlerin başında zabıt katibi pozisyonu yer aldı. Yargıtay katip alımı başvurusu için lisans mezunu olan 20 kişi, önlisans mezunu olan 60 kişi ve ortaöğretim mezunu olan 20 kişi olmak üzere toplamta 100 personel alımı yapılacağı ilan edildi. 

Bu pozisyona ek olarak silahlı koruma ve güvenlik görevlisi pozisyonu için 32 kişi, çözümleyici 13 kişi, programcı 7 kişi, teknisyen 43 kişi, tekniker 16 kişi ve kameraman 1 kişi olmak üzere toplamda 212 personel alımı yapılacağıduyuruldu. Yargıtay personel alımı İŞKUR üzerinden yapılacak. 

Yargıtay iş başvurusu için 07.06.2021 – 11.06.2021 tarihleri arasında saat 17.00’a kadar Yargıtay'ın resmi internet sitesi üzerinden yapılacak. Başvurular sadece internet sitesi üzerinden kabul edilecek, şahsen ya da posta yolu ile yapılan başvurular kabul edilmeyecek. 

Başvuru süreci sonuna kadar başvuru formunu eksiksiz olarak dolduran ve başvuru tamamlandı ibaresini gören kişiler arasından personel alımı yapılacak. Zabıt Katibi, Çözümleyici, Programcı, Teknisyen, Tekniker, Kameraman pozisyonlarına başvuracak adayların 35 yaşından gün almamış olma şartı aranırken Koruma ve güvenlik görevlisi pozisyonuna başvuracak adaylar için ise aranılan Yargıtay iş başvurusu yaş şartı 30 yaş olarak ilan edildi. Lisans ve önlisans mezunları için KPSS puan sınırı 60 olarak belirlenirken zabıt katibi ve güvenlik görevlisi pozisyonları için ise KPSS puanı en az 70 puan olarak uygulanacak. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@