Yarın Ankara ve İstanbul'da Hava Durumu Nasıl, Kar Yağacak Mı, Kar Tatili Mi, Okullar Kapanacak Mı?

20 Aralık Pazartesi kar tatili olan iller açıklanmaya başlandı. Konya'da okullar kar tatili oldu. Peki, Ankara ve İstanbul'da yarın hava durumu nasıl, kar yağacak mı, okullar tatil mi, kar tatili mi?

Gündem 19.12.2021 - 15:14 19.12.2021 - 15:14 Gülcan Özer

Yurt geneli yoğun kar yağışı ve yeni bir soğuk hava dalgasının etkisi altına girerken yarın için pek çok ilde alarm verildi. Kar yağışının yanı sıra Meteoroloji Genel Müdürlüğü sağanak yağış ve fırtına uyarısı da yaparken okulların tatil olduğu iller de yavaş yavaş belli olmaya başladı. 

Pazar günü etkisini arttıran yoğun kar yağışı ile beraber veliler Pazartesi günü için endişeli bir bekleyiş yaşarken Konya'da okullar tatil edildi. Peki, Pazartesi günü hava durumu nasıl, yarın kar yağacak mı, 20 Aralık yarın okullar tatil mi, kar tatili olan iller listesi açıklandı mı, kar nedeniyle hangi illerde eğitime ara verildi?

YARIN HAVA DURUMU NASIL, 20 ARALIK PAZARTESİ KAR YAĞACAK MI, KAR VAR MI?

Türkiye yeni bir soğuk hava dalgasının etkisi altına girerken pek çok ilde meteorolojik alarm verildi. Meteoroloji Genel Müdürlüğü yarın için pek çok ilde fırtına, yoğun kar yağışı ve sağanak yağış uyarısı yaparken Valilik bünyesinde yapılan toplantılarda okulların durumu konuşuldu. 

20 aralık haftalık hava durumu tahmin raporu

Yayımlanan haftalık hava durumu tahmin raporu ile 20 Aralık Pazartesi günü Ankara  ve İstanbul için kuvvetli yağış uyarısı yapıldı. Ankara'da bugün başlayan tipi şeklinde yağışların yarın yoğun kar yağışı olarak düşeceği ilan edildi. 

20 aralık fırtına uyarısıZonguldak - Sinop arası ve Batı Karadeniz Bölgesi'nde yarın öğle saatlerinden itibaren şiddetli fırtına uyarısı yapıldı. 

20 ARALIK PAZARTESİ YARIN OKULLAR TATİL Mİ, KAR TATİLİ OLAN İLLER HANGİSİ, İSTANBUL, ANKARA KAR TATİLİ VAR MI, OKULLAR KAPANACAK MI?

Yoğun kar yağışı nedeni ile Konya Valiliği yarın okullarda 1 günlük kar tatili ilan ederken gözler kar yağışı beklenen illere çevrildi. Ankara'da yarın yoğun kar yağışı beklenirken Ankara Valiliği bu saate kadar kar tatili açıklaması yapmadı. Ancak kar yağışının durumuna göre gece saatlerine kadar bu yönde bir karar alınabileceği belirtildi. 

Bu saate kadar kar tatili ilan edilen tek ilimiz ise Konya oldu. İstanbul'da yarın yoğun sağanak yağış beklenirken yine İstanbul Valiliği tarafından da bir kar tatili kararı açıklaması yapılmadı. Resmi açıklama gelmezse bu şehirlerde yaşayan çocuklar yarın okullarına gidecekler.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@