Yasa Onaylandı! Bundan Sonra Bisiklet Yolu ve Bisiklet Park İstasyonu Zorunlu Olacak

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum Çevre Kanunu ve Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifinin TBMM Çevre Komisyonu tarafından onaylandığını açıkladı.

EMLAK HABERLERİ 16.11.2018 - 08:17 15.07.2021 - 00:19 Emlak 365

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum Çevre Kanunu ve Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifinin TBMM Çevre Komisyonu tarafından onaylandığını açıkladı.

Çevre Kanunu ve Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi, TBMM Çevre Komisyonu tarafından kabul edilerek uygulamaya alındı. Çevre Kanunu ve Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi Onaylandı! 

Yeni İmar Uygulaması Yapılarak Bisiklet Yolu Zorunlu Olacak! Bakan Murat Kurum twitter hesabından yaptığı duyuru ile "yeni imar uygulamalarında bisiklet yolları ile bisiklet park istasyonlarını zorunlu hale getiriyor, arazinin şartlarından dolayı bisiklet yolları ve park istasyonları yapılamayan yerlerde ise yaya yollarınının yapılmasına olanak sağlıyoruz" diyerek yapılan yasal değişikliği takipçilerine duyurdu. 

Naylon Poşet Yasası Da Kabul Edildi Halk arasında naylon poşet yasası olarak anılan ve marketlerde poşetlerin paralı satılmasını sağlayacak olan kanun teklifi de meclisten geçti. Bakan Kurum "Yeni yasa teklifi ile daha temiz bir çevre için 1 Ocak 2019'dan itibaren naylon poşetler ücretli olacak. Ambalajlara depozito uygulanmasını zorunlu hale gelecek. Böylece ambalaj atıklarının doğaya bırakılmasının önüne geçilmiş olacak" açıklaması ile düzenlemeyi duyurdu. 

Android uygulamamız için TIKLAYINIZİOS uygulamamız için TIKLAYINIZFacebook sayfamız için TIKLAYINIZTwitter sayfamız içinTIKLAYINIZHaber Kaynağı: Emlak365.comNOT: BU HABERİN İZİNSİZ, AKTİF LİNK VERİLMEDEN, BİR BÖLÜMÜNÜN ALINMASI VEYA TAMAMININ KOPYANIP KULLANILMASI DURUMUNDA HUKUKİ SÜREÇ BAŞLATILACAKTIR…"


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@