Yasak Kaldırıldı Milletvekilleri TBMM'ye Eşofmanla Giriş Yapabilecek

TBMM Başkanı Mustafa Şentop başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda bazı uygulamalar ve yasakların işleyişine dair kararlar alındı.

Gündem 14.02.2020 - 09:08 15.07.2021 - 00:10 Emlak 365

TBMM Başkanı Mustafa Şentop başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda bazı uygulamalar ve yasakların işleyişine dair kararlar alındı. Bu ele alınan kararlardan birisi de milletvekillerin TBMM'ye eşofmanla girişlerini yasaklayan düzenleme oldu.

TBMM'de uygulanan bazı kurallar görüşüşmek üzere Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Mustafa Şentop başkanlığında bir toplantı gerçekleştirildi. Bu toplantıda halen uygulamada olan bazı uygulamaların kaldırılması ile bazı uygulamaların değiştirilmesi noktasında düzenlemeler yapıldı. Milliyet gazetesinden Önder Yılmaz'ın haberine göre bu düzenlemelerden birisi de milletvekillerinin eşofmanla TBMM'ye gelmeleri konusunda oldu. İZİN ALARAK TBMM'YE EŞOFMANLA GELEBİLECEKLERToplantı kapsamında geçtiğimiz dönemlerde de konuşulan konulardan olan eşofmanla giriş yasağı değiştirildi. Yapılan düzenlemeler sonrası yasak olan eşofmanla girişler, milletvekillerinin yazılı izni ve ilgili idari amirin izniyle yapılabilecek. Bunun dışında TBMM'ye folklorik, yöresel, forma, eşofman ve mesleki kıyafetli olarak gelen ziyaretçiler ve heyetler, milletvekilinin yazılı talebi üzerine idare amirinin onayı ile yerleşkeye alınacak. Forma ile girişlerde ise, milli takım sporcuları için izin almaya gerek olmayacak.Söz konusu toplantıda ele alınan konulardan bazılar şunlar oldu. Milletvekillerine yabancı dil kursuna gitrmeleri durumunda ödenen 600 TL'lik ödeneğin kaldırılması istendi. Ancak uygulamanın kanun değişikliği ile kaldırılabileceği belirtilirken bundan sonra bu desteğin TBMM Başkanı'nın gözetiminde yürütülmesi benimsendi. Bunun dışında 25 yasama uzmanı ve stenografın yurt dışına eğitime gönderilmesi kararlaştırıldı.


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@