Yaşamı ayrı, ölümü ayrı olay oldu! Şafak Mahmutyazıcıoğlu hakkında şok kara para iddiası!

Ece Erken'in eşi Şafak Mahmutyazıcıoğlu, ölümünün ardından gündeme gelmeye devam ediyor. Vefat eden isim hakkında bu kez de kara para aklama iddiası ortalığı karıştırdı.

Gündem 20.05.2022 - 14:02 20.05.2022 - 14:02 Büşra Uluşen

Ocak ayında alacak verecek yüzünden cinayete kurban giden Şafak Mahmutyazıcıoğlu'nun ölümünün ardındaki gizem perdesi yavaş yavaş aralanıyor. Mahmutyazıcıoğlu'nun ölümünden sonra miras konusu gündem olmuş ve eşi Ece Erken reddi miras yaptığını açıklamıştı.

Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan 61 sayfalık iddianamede, K.Y, S.Y. ve S.D hakkında ağırlaştırılmış müebbet ve 10 yıl 6'şar aya kadar hapis cezası ile cezalandırılmaları istenirken ,A.Y ve A.K hakkında ise ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası ve 12 yıl 6'şar aya kadar hapis cezası istendi. 

Şafak Mahmutyazıcıoğlu hakkında kara para aklama iddiası!

Beşiktaş'ın eski yöneticilerinden avukat ŞAfak Mahmutyazıcıoğlu, ölümü ardından konuşulmaya devam ediyor. Son gelişmelere göre, iddianamede yer alan '' Şafak özür dileyecek '' ifadesini paylaşan Ece Erken, eşinin ölümünün peşine düştü. 

Bir canlı yayına katılan Erken, eşinin ölümüne ilişkin yeni açıklamalar yaptı. '' Benim kocam yanlış yaptıysa bilmek istiyorum. Ne yaptı kara para mı akladı? '' dedi. bu ifadenin ardından Mahmutyazıcıoğlu'nun kara para akladığı iddia edildi. Erken bunun üzerine eşinin borcu için 23 milyon liralık haciz gönderildiğini, haczi yollayan kişinin de 15 Ocak'ta eşinden 15 bin dolar borç aldığını söyledi. 

ece erken kar a

23 milyon lira alacağı olan bir kişinin 15 bin dolar borç istemesini mantıksız bulan Erken, elinde yazışmalar olduğunu ve bu olayı en kısa sürede ortaya çıkaracağını açıkladı. 

Öte yandan Ece Erken, eşinin ailesiyle miras konusunda anlaşmazlık yaşamış ve reddi miras yapmıştı. Bu hamlenin ardından daha sonra bu kişilerle aynı soyadını taşımak istemediğini söyleyerek, profilindeki '' Mahmutyazıcıoğlu '' soy ismini kaldırmıştı. 

Emlak365.com

Gelişmelerden Haberdar Olun

@