Yaşlılık, engelli, dul, yetim maaşı ne zaman yatacak, bayramdan önce ödenir mi? Cumhurbaşkanı açıkladı

Bayrama kısa bir süre kala vatandaşlar maaşlarının bayram öncesinde yatıp yatmayacağı konusunda gelecek haberi beklemeye başladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, yaşlılık, engelli maaş tarihini açıkladı.

Finans 26.04.2022 - 09:50 26.04.2022 - 09:50 Büşra Uluşen

Ramazan bayramı öncesinde yapılacak ödemelere dair ayrıntılar tüm vatandaşlar tarafından merak ediliyor. Geçtiğimiz günlerde emekli bayram ikramiyelerinin ve işsizlik maaşının bayramdan önce hesaplara yatırılacağı açıklanmıştı. Şimdi ise gözler yaşlı ve engelli aylıklarının ne zaman hesaplara yatırılacağına çevrildi. 

Yaşlı ve engelli maaşı ne zaman yatacak, bayramdan önce yatar mı?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından engelli maaşı ve yaşlılık aylığı alan kişilere yönelik önemli bir açıklama yapıldı. Ramazan bayramı yaklaşırken birçok ödeme bayramdan önce hesaplara yatırılmaya başlanırken yaşlılık aylığı ve engelli maaşının ne zaman ödeneceği de merak konusu olmuştu. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, engelli, yaşlı, dul, yetim, şehit yakını vatandaşlara özel destekler yapıldığını, Ramazan ayında 1,5 milyar lira tutarındaki yaşlı ve engelli vatandaşların maaşının 29 Nisan 2022 Cuma günü hesaplara yatırılacağını açıkladı. 

Kabine Toplantısı sonrası konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, 15 milyar liralık sosyal yardımla ilgili çalışmalarda sona geldiklerini, yakında harekete geçerek her vatandaşa huzurlu bir aile ortamı, can ve mal güvenliğinden emin olacakları, sağlık hizmetlerine ücretsiz ulaşacakları bir yaşam için en uygun temel altyapıyı sağlamaya çalıştıklarını belirtti. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamaları doğrultusunda yaşlılık, engelli, dul, yetim ve şehit aylığı alan kişilerin maaşları bayram öncesinde 29 Nisan Cuma günü hesaplara yatırılacak. 

Öte yandan işsizlik maaşı ve emekli bayram ikramiyesinin de en geç 29 Nisan tarihine kadar vatandaşlara ödeneceği belirtilmişti. 

Emlak365.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@