Yastık Altı Altın Toplayanlar! Bir Ay Ömür Biçti Bağıra Bağıra Geliyor Dedi

Yastık altı altın birikimi olanlara dair Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş'ten çok önemli değerlendirmeler geldi. Altının yükseleceğini öngören Memiş 1 aylık bir tarih verdi.

Finans 17.09.2021 - 20:00 17.09.2021 - 20:00 Mustafa KARAGÖZ

Altın fiyatları yatırımcılarını son dönemlerde endişelendirmeye başlamıştı. Dolar kurunda yükselme yaşanmasına rağmen altın fiyatlarının yükselmemesi ve önümüzdeki dönemde ABD kaynaklı beklenen gelişmeler fiyatların düşebileceği yorumlarını beraberinde getirmişti. 

Yastık altında altını olanlar ise altın fiyatlarının daha da düşmesi konusunda endişelenmişlerdi. Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş ise altın fiyatlarının yükseleceğine dair görüşlerini açıkladı. 

"BİR AY İÇİNDE ALTIN FİYATLARI YÜKSELECEK"

Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş altın fiyatlarına ilişkin değerlendirmelerinde altın için ömür biçti. Altın fiyatlarının için tepetaklak olacak ifadelesini kullanan Memiş, altın için bağıra bağıra geliyor dedi. Daha önceki günlerde yapmış olduğu altın fiyat analizlerinde de altının yükseleceği konusunda yorumlarda bulunan Memiş, son değerlendirmesinde tarih verdi.

altın 17 eylül 2021

Memiş yorumunda son bir ay içerisinde herşeyin tepetaklak olacağını iddia ederek fiyatların yükseleceğini söyledi. Yastık altında altın birikimi yapanlar için yaptığı değerlendirmesinde Memiş yılsonuna kadar 580 600 seviyesine kadar bir yükseliş beklenebileceğini söylemişti. Piyasa Uzmanı Memiş,  Ekim ayında altın fiyatlarının nasıl bir seyir izleyeceğini de ele alarak gram altın fiyatlarının umut vaat ettiğini ve önümüzdeki ay muhtemel hızlı yükseliş yaşanabileceğini öngördü. 

Ons altın üzerinden yaptığı analizinde Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş “ONS tarafında 1770 1765 dolar ve sonrasında tekrar dolar kuru ile yükselen bir gram altın karşımızda olacaktır" açıklamasında bulundu. 

altın 17 eylül 2021 3

ALTIN FİYATLARINDA YAŞANAN SON GELİŞMELER

Altın fiyatları haftanın son işlem gününde yatay bir seyir izledi. Genel olarak dar bir bant aralığında hareketli yer alan altın fiyatlarına bakıldığında ons altının bir miktar geri çekildiği görülüyor.

Ons altın gün içerisinde küresel piyasalarda değer kaybederek son günlerin en düşük seviyesine geldi. Ons altın haftanın kapanış gününde 1752 Dolar seviyesinde yer alıyor. Gram altın yatırımı yapanlar için ise son fiyat 484 TL oldu. Çeyrek altın ise haftanın işlem gününde yüzde 0.34'lük bir değişim gösterdi. Çeyrek altın 798 TL bandına yer alıyor. 22 ayar bileriğin gram fiyatı ise 442 TL seviyesinde bulunuyor. 

altın 17 eylül 2021 2

EDİTÖR NOTU: Altın fiyatlarında dair yapılan değerlendirmeler sadece haber amacıyla paylaşılmıştır. Asla yatırım tavsiyesi içermez. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@