Yatay Mimari Diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan Hazine Arazisine Sınırsız Kat İzni Verdi!

Katıldığı her programda dikey mimariye karşı olduğunu dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Eskişehir yolu üzerinde yer alan hazine arazisine sınırsız kat izni verdi.

EMLAK HABERLERİ 26.02.2019 - 09:01 15.07.2021 - 00:17 Emlak 365

Katıldığı her programda dikey mimariye karşı olduğunu dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Eskişehir yolu üzerinde yer alan hazine arazisine sınırsız kat izni verdi.

Söz konusu olay 10 Ocak 2019 tarihinde yaşanırken 10 Ocak tarihli Resmi Gazete mükerrer sayısı ile duyuruldu. Aynı tarihli gazetede toplam 14 adet imar planı değişikliği kararı yayımlanırken konuyu Birgün Gazetesi yazarlarından Sebahat Karakoyun köşesine taşıdı. Kupon Araziye Sınırsız Kat İzni Verildi! Ankara'nın en değerli bölgeleri arasında yer alan araziye verilen sınırsız kat izni imar planı değişikliği ile Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından onaylanmış oldu. Eskişehir yolu üzerinde yer alan kupon arazinin üzerinde lojmanlar ile okul binası bulunduğu öğrenilirken aynı arazinin bir önceki imar planı değişikliğinde “iki buçuk emsalle kat sınırlaması olmaksızın konut ve ticaret alanı” olarak belirlendiği ortaya çıktı. CHP Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Verilen Kararı Eleştirdi!CHP grup toplantısında yapılan değişikliği gündeme taşıyan Kemal Kılıçdaroğlu verilen kararı eleştirerek “10 Ocak’ta mükerrerde yayınlamışlar ki çok kişi görmesin diye. Bizim genel merkezin hemen ön tarafında cadde üzerinde 34 bin 754 metrekarelik bir arsa var.Bu arsaya sınırsız kat yapılması imkânını veren Cumhurbaşkanlığı kararı. Erdoğan, hani sen ‘bizim kültürümüzle, örf, adetimizle bağdaşmıyor, bu yüksek binalara kim izin verdi’ diye bağırıyordun. Acaba Erdoğan’ın yerine başka birisi imza atıyor da onun haberi yok mu?" dedi. Sınırsız Kat İzni Resmi Gazete Cumhurbaşkanı Kararı 

Haber Kaynağı: Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@