Yatırım Amacıyla Arsa Arayanlar Dikkat! Aydın Büyükşehir Belediyesi 10 Arsayı Satışa Çıkardı!

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanlığı tarafından yayınlanan resmi ilana göre belediye mülkiyetinde bulunan 10 adet arsa ihaleyle satışa çıkarıldı. 

Emlak Haberleri 19.11.2021 - 01:58 19.11.2021 - 01:58 Engin Uzunoğlu

Belediyelerin mülkiyetlerinde bulunan taşınmazların ihaleyle satışlarına devam ediliyor. Aydın Büyükşehir Belediye Başkanlığı tarafından yayınlanan resmi ilana göre 10 adet arsa satışa çıkarıldı. Bu arsaların satışlarının ise ihale yoluyla gerçekleştirileceği bildirildi. 

Türkiye'de belediyeler sık sık taşınmaz satışı gerçekleştiriyorlar. Bu yolla belediye bütçelerine ciddi kaynaklar elde edilirken gayrimenkul yatırımı yapmak isteyenler de önemli fırsatlar elde etmiş oluyorlar. Aydın Büyükşehir Belediyesi de yatırım potansiyeli olan 10 adet arsa için ihaleye çıkılacağını duyurdu. 

HANGİ ARSALAR İHALEYLE SATILACAK?

Aydın Büyükşehir Belediyesi tarafından yayınlanan resmi ilana göre ihale yoluyla satışı gerçekleşecek olan arsaların nitelikleri kamuoyuna duyuruldu. Buna göre satışı yapılacak olan tüm arsalar Efeler ilçesinde bulunuyor. Cumhuriyet Mahallesi'nde 3 adet arsa, Orta Mahalle'de 6 adet arsa ve Ata Mahallesi'nde de 1 adet arsa satılacak. 

MALİYETLER AÇIKLANDI

Aydın Büyükşehir Belediyesi'nin satışını yapacağı 10 adet arsa için maliyetler de belirlendi. Buna göre satışı yapılacak olan arsaların tahmini satış fiyatları 139 Bin TL'den başlıyor ve 873 Bin TL'ye kadar çıkıyor. Bu arsaların geçici teminat bedelleri ise 4.191 TL'den başlayıp 26.208 TL'ye kadar çıkıyor. Satışı yapılacak olan arsaların en küçüğünün 210 metrekare en büyüğünün ise 605 metrekare olduğu bildirildi. 

ARSA SATIŞ İHALELERİ NE ZAMAN, NASIL YAPILACAK?

Aydın Büyükşehir Belediyesi tarafından satışı yapılacak olan arsalar için 1 Aralık 2021 Çarşamba günü Aydın Büyükşehir Belediyesi Hizmet Binasının 6. katında bulunan Encümen toplantı odasında ihale yapılacak. Bu ihalede açık teklif usulü uygulanacak. 

Belediye tarafından verilen bilgilere göre ihaleye katılıp arsaları almaya hak kazananlar satış bedellerini peşin olarak ödeyecekler. Ayrıca her türlü vegi, resim, harç giderleri de alıcıya ait olacak.  

Gelişmelerden Haberdar Olun

@