Yatırım İçin Arsa Arayanlar Dikkat! Samsun Canik Belediyesi 10 Kat Konut İmarlı Arsayı Satışa Çıkardı

Arsa yatırımı yapmak isteyenlere yönelik bir ilan yayınlandı. Bu ilana göre Samsun Canik Belediyesi 10 kat konut imarlı arsayı ihaleyle satışa çıkardı.

Yatırım İçin Arsa Arayanlar Dikkat! Samsun Canik Belediyesi 10 Kat Konut İmarlı Arsayı Satışa Çıkardı

Türkiye'de arsa yatırımı yapmak isteyen vatandaşlar bedlediyelerin taşınmaz ihale ilanlarını çok yakından takip ediyorlar. Bu ihale ilanları ile belediyeler kendi mülkiyetlerinde olan arsaları satışa çıkarıyorlar. Zaman zaman bu arsalar içerisinde yatırıma uygun arsalar olabiliyor. Buna yönelik son ihale ilanını ise Samsun Canik Belediye Başkanlığı yayınlandı.

10 KAT KONUT İMARLI ARSA İHALE İLE SATILACAK

Samsun Canik Belediye Başkanlığı tarafından yayınlanan ihale ilanına göre ilçede bulunan 1.095 metrekarelik arsa ihaleyle satışa çıkarıldı. Bu arsanın yatırım açısından önünün açık olması ise imar durumuna bakılınca anlaşılıyor. Arsanın imar durumuna göre ticaret ve konut alanı olarak geçiyor. Ek olarak ise 10 kat imar izninin bulunduğu görülüyor.

İHALE YERİ VE ZAMANI

Samsun Canik Belediyesi tarafından ihaleyle satılacak olan arsa için ihale bilgileri de kamuoyuna duyuruldu. Buna göre 1 Eylül 2021 Çarşamba günü bu arsa için satış ihalesi düzenlenecek. Arsa satış ihalesi Samsun Canik Belediyesi Encümen toplantı salonunda yapılacak. Saat 14:30'da düzenlenecek olan arsa satış ihalesi için katılımcılar bu saatten önce ihale tekliflerini teslim etmeleri gerekiyor.

MUHAMMEN BEDEL AÇIKLANDI

Canik Belediyesi satışa çıkarılan konut imarlı arsanın muhammen bedelini de belirledi. Buna göre bu arsa için metrekaresi 4.350 TL'den toplamda 4 Milyon 766 Bin 860 TL'lik bir muhammen bedel belirlendi. 1.095 metrekare büyüklüğünde olan bu arsayı satın almak isteyenlerin ihalede teklif sunabilmeleri için ödemeleri gereken geçici teminat bedeli ise 143.005 TL olarak açıklandı.

canik belediyesi arsa satış ilanı

İHALE NASIL YAPILACAK?

Samsun Canik Belediye Başkanlığı arsa satış ihalesinin nasıl yapılacağını açıkladı. Buna göre 2886 sayılı Devlet İhale Kanununun 35/a maddesi gereği kapalı teklif usulü ile ihale gerçekleştirilecek. İhaleye katılmak isteyen gerçek veya tüzel kişiler ihale tekliflerini kapalı bir zarf ile Canik Belediye Başkanlığı Emlak ve İstimlak Müdürlüğüne teslim edecekler.

Belediye encümeni huzurunda tekliflerin yer aldığı zarflar açılarak ihale teklifleri değerlendirilecek. İhale şartlarını yerine getirenler arasında en yüksek teklifin sahibi ihaleyi kazanan kişi olarak açıklanacak. Bu kişi ödeme taahhütlerini yerine getirerek arsanın yeni sahibi olacak ve arsa devir işlemi yapılacak.

SONRAKİ HABER