Yatırım İçin Arsa Peşinde Olanlar Dikkat! Konya Büyükşehir Belediyesi İhaleyle KDV'den Muaf Arsalar Satıyor!

Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından ihale ile 3 adet arsa satışı yapılacağı açıklandı. Satışı yapılacak arsalar için belirlenen muhammen bedeller açıklandı.

Emlak Haberleri 26.11.2021 - 01:39 26.11.2021 - 01:39 Engin Uzunoğlu

Türkiye'nin çeşitli illerinde arsa yatırımı yapmak isteyenler belediyelerin arsa satış ihalesi duyurularını yakından takip ediyorlar. Belediyelerin mülkiyetinde olan bu arsalar ihale yoluyla vatandaşlara veya tüzel kişiliklere satılıyor. Bu arsa satışları gayrimenkul yatırımı yapmak isteyenlere bazı fırsatları da sunabiliyor.

KONYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ARSA SATIYOR

Bonya Büyükşehir Belediyesi tarafından yayınlanan arsa satış ihalesi ilanı ile satışı yapılacak arsalar için merak edilen tüm bilgiler açıklandı. Bu arsaları satın almak isteyenlerin hangi mali şartlarla bunu gerçekleştirebilecekleri de belli oldu. Arsaların nerede bulunduğu, büyüklüklerinin ne kadar olduğu, muhammen bedelleri ile geçici teminat bedelleri için belirlenen rakamlar Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından kamuoyuna ilan edildi. 

HANGİ ARSALAR SATILIYOR?

Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan açıklamaya göre satışa çıkarılan 3 adet arsa da Karatay ilçesinde Fevziçakmak Mahallesi'nde bulunuyor. 

İmar durumu sanayi alanı olarak belirtilen 4.239 metrekare büyüklüğündeki arsa için 6 Milyon 360 Bin TL muhammen bedel, 190.800 TL geçici teminat bedeli belirlendi. 

Sanayi alanı imar durumuna sahip olan 4.000 metrekarelik arsa için 6 Milyon TL muhammen Bedel, 180 BiN TL geçici teminat bedeli belirlendiği açıklandı. 

Ticaret alanı imar durumu olan 16.936 metrekare büyüklüğündeki arsa için ise 33 milyon 875 Bin TL muhammen bedel, 1 Milyon 16 Bin 250 TL geçici teminat bedeli belirlendi. 

ARSA SATIŞ İHALELERİ NE ZAMAN YAPILACAK?

Konya Büyükşehir Belediyesi arsa satış ihalelerinin ne zaman yapılacağına dair de bilgilendirmede bulunduç Buna göre 3 ihale de 7 Aralık 2021 Salı günü Belediye Encümeni tarafından yapılacak. İhaleye katılacak olanlar kapalı teklif usulü ile tekliflerini iletecekler. Ardından ihale oturumunda bulunanlardan geçerli en yüksek teklifin üzerinde olmak şartıyla teklifler alınacak. En yüksek teklifi yapanlar ise arsaları satın almaya hak kazanacaklar.

Öte yandan bu arsa satışlarının KDV'den muaf olacağı bildirildi. İhaleleri kazananlar ihale bedellerini 1 taksit peşin kalan tutarı ise 23 taksitte ödeyecekler. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@