Yatırım için Bulunmaz Fiyatlar! Ankara'da 428 m2 Konut İmarlı Hazine Arsası 30.000 TL'ye Satılık

Başkent İl Milli Emlak Başkanlığı bir duyuru ile Ankara'nın farklı alanlarında yer alan hazine arazilerinin 30.000 TL'den başlayan fiyatlarla satılacağını duyurdu.

Emlak Haberleri 16.10.2021 - 17:34 16.10.2021 - 17:34 Mustafa KARAGÖZ

Hazineye ait arazilerin satışları için toplu ilan geldi. Ankara'da yer alan bazı hazine arazileri ihale ile satılacak. Satış işlemleri için bir kılavuz yayımlanırken arsaların nasıl alınacağı adım adım anlatıldı. İşte arsa yatırımı yapmak isteyenler için duyuru detayları. 

ANKARA'DA 173 HAZİNE ARAZİSİ 30.000 TL'DEN BAŞLAYAN FİYATLARLA SATILACAK

Ankara Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, Başkent Milli Emlak Dairesi Başkanlığı, Ulus Emlak Müdürlüğü tarafından yayımlanan duyuru kapsamında 173 arsanın satışının yapılacağı ilan edildi. Bunun yanında Ankara Kalecik'te yer alan 4 arsa da kiralanacak. 

Satış işlemleri için ilan edilen fiyat tablosunda, satışa çıkarılan arsaların 30.000 TL'den başlayan fiyatlarla satılacağı duyuruldu. 35.500 TL, 37.000 TL, 38.000 TL, 41.000 TL gibi rakamlarla çok sayıda arsa satışı yapacak olan Ulus Emlak Müdürlüğü ihaleye başvuru yapmak isteyenler için aşağıda yer alan tabloyu yayımladı. 

Satışa Çıkarılan 173 Arsadan Bazıları için Satış Rakamları

ankara-arsa-16-ekim-1

ankara-arsa-16-ekim-3ankara-arsa-16-ekim-2

İlan edilen tablo satışa çıkarılan arsaların sadece bir bölümünü oluşturuyor. İhale için ilan edilen tablonun tamamı Ulus Emlak Müdürlüğünden görülebilir. İnternet üzerinden satış ilanına ulaşmak isteyenler yine Başkent İl Milli Emlak Başkanlığı - Ulus Emlak Müdürlüğü web sitesinden duyuruya ulaşabilirler. 

İhale Satış Duyurusu

Ulus Emlak Müdürlüğü tabloda yer alan arsaların nasıl satılacağına dair "Ulus Emlak  Müdürlüğünce kurulacak komisyon huzurunda ; 2886 sayılı Kanunun 45.maddesi uyarınca açık teklif usulü ile ayrı ayrı sırasıyla satış ve kiralama ihalesi yapılacaktır" açıklamasında bulundu. 

İhale Şartnamesi Nereden Alınacak?

İhale başvurusunda bulunacak olanların ihale şartnamesini alması gerekiyor. Başvuruya dair tüm esasların yer aldığı ihale şartnamesi Ulus Emlak Müdürlüğü 1.Kat 104 Nolu odada görülebilir. 

İHALE BAŞVURU YAPACAKLAR NE YAPACAKLAR?

Söz konusu arsların satış ihalesine katılmak isteyenler kurum tarafından her bir arsa için ayrı ayrı belirlenen ihale geçici teminat ücretini ödeyecekler. Teminat bedeline dair makbuzun yanına yasal yerleşim yeri belgesini  (İkametgah ilmuhaberi) ile Arkalı-Önlü TC no.lu Nüfus Cüzdanı fotokopisini ekleyerek kuruma başvuru yapmaları gerekiyor. 

İhale işlemleri 3 ve 4 Kasım 2021 tarihlerinde İzmir-1 Cadde No:35 Kızılay/Çankaya/ANKARA adresindeki Çevre ve Şehircilk İl Müdürlüğü Ek Hizmet Binası İhale Salonunda gerçekleştirilecek. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@