YATIRIM REHBERİ

Arsa Fiyatlarında Yükseliş Sürüyor! Arsa Fiyatları Yüzde 21, Arazi Fiyatları Yüzde 25 Yükseldi

Arsa ve arazi fiyatları yükselişini sürdürüyor. Özellikle de pandemi döneminde insanların şehir merkezlerinden uzaklaşmaya başlaması ile beraber arazi ve arsa taleplerinde patlama yaşandı. Yaşanan talep yükselişi ile beraber son 1 sene içerisine ortalama fiyatlar üzerinden ölçüldüğünde arazi fiyatları yüzde 25, arsa fiyatları ise yüzde 21 oranında zamlandı. Detaylar haberimizde...

Arsa ve arazi fiyatları yükselişini sürdürüyor. Özellikle de pandemi döneminde insanların şehir merkezlerinden uzaklaşmaya başlaması ile beraber arazi ve arsa taleplerinde patlama yaşandı. Yaşanan talep yükselişi ile beraber son 1 sene içerisine ortalama fiyatlar üzerinden ölçüldüğünde arazi fiyatları yüzde 25, arsa fiyatları ise yüzde 21 oranında zamlandı. Detaylar haberimizde…

Türkiye’de korona virüs salgını sonrası vatandaşların emlak yatırımı tercihleri de değişti. Korona virüs kapma riskinden korkan kişiler şehir merkezlerinden daha uzak yerleri araştırmaya başlarken karantina döneminde evlerinde kapalı kalmak istemeyen kişilerde arsa ve arazi yatırımı yapmaya başladı. 

Süreçte arsa ve araziye olan talepte büyük bir hızla yükseliş yaşanırken yaşanan bu artış nedeniyle arazi fiyatları son 1 senelik zaman dilimi içerisinde yüzde 25, arsa fiyatları ise yüzde 21 oranında yükseldi. Yaşanan yükselişin devam edip etmeyeceği ise büyük merak konusu oldu. 

ARSA METREKARE SATIŞ FİYATI 548 LİRAYA YÜKSELDİ! 

Yaşanan yükselişin ardından Endeksa.com tarafından açıklanan verilere göre Türkiye’de konut imarlı arsa fiyatları son 1 sene içerisinde yüzde 21 değer kazandı. Aynı dönemde arazi fiyatlarında yaşanan yükseliş ise yüzde 25’e ulaştı. 

Yüzde 25 oranında değerlenen arazi fiyatlarının ortalama metrekare satış fiyatı Türkiye genelinde bağ, bahçe, tarla için 45 liraya ulaştı. Yüzde 21 oranında değer kazanan arsa fiyatlarında ise yükselişin ardından Türkiye geneli ortalama arsa metrekare satış fiyatı 548 liraya ulaştı. 

ARSA FİYATLARI YÜKSELMEYE DEVAM EDER Mİ?

Arsa fiyatlarında yaşanan yükselişin devam edeceği belirtilirken önümüzdeki 1 senelik zaman dilimi içerisinde normal koşullar altında arazi fiyatlarının yüzde 2 oranında, arsa fiyatlarının ise yüzde 4 oranında artacağı dile getiriliyor. 

Emlak365.com


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir