Uzmanı Açıkladı! Gayrimenkul Yatırımları Kazandırmaya Devam Edecek

Remax Sonuç Kurucu Ortağı Ufuk Özdamar gayrimenkul sektörünün geçmişini değerlendirdi, geleceğine dair öngörülerde bulundu.

Uzmanı Açıkladı! Gayrimenkul Yatırımları Kazandırmaya Devam Edecek

Remax Sonuç Kurucu Ortağı Ufuk Özdamar gayrimenkul sektörünün geçmişini değerlendirdi, geleceğine dair öngörülerde bulundu. Özdamar konuşmasında gayrimenkul sektörünün hep kazandırdığını, kazandırmaya da devam edeceğini söyledi.

Gayrimenkul sektörü 2020 yılına sakin başlamış daha sonra pandemi sürecinin etkisiyle durağan bir dönem geçirmişti. Salgının ilk aşamasının atlatılmasının ardından ise normalleşme süreci kampanyaları gelmiş, sektö yeniden canlanmıştı. Bu dönemde çok sayıda vatandaş kullanmak yada yatırım amaçlı gayrimenkul alımı yaptı. 

'GAYRİMENKUL SEKTÖRÜ KAZANDIRMAYA DEVAM EDECEK'

Remax Sonuç Kurucu Ortağı Ufuk Özdamar yaz döneminde yaşanan normalleşme sürecini, gayrimenkul yatırımlarının geri dönüşünü ve önümüzdeki süreçlerde gayrimenkul yatırımı yapmayı planlayanlar için görüşlerini açıkladı. Konuşmasında salgın sürecinin piyasaya olan etkisini ele alan Özdamar,  vatandaşlar işlerini evde yürütmek zorunda kaldıkları için daha büyük evlere yöneldiklerini gösteriyor. 

Konuşmasının devamında bu talepler ve salgının etkilerini ele alan Remax Sonuç Kurucu Ortağı Ufuk Özdamar gayrimenkul sektörünün Türkiye'nin lokomotif sektörlerinden biri olduğunu ifade ederek lgınına karşı atılan adımların ve virüse karşı verilen mücadelenin normalleşme sürecinin hızla hayata geçmesine yardımcı olduğunu vurguladı. 

"Her zaman olduğu gibi konut sektörü kazandırmaya devam etti. Bugüne kadar yatırımcısını hiç zarara uğratmayan ve büyük kar oranları sunan konut sektöründe ki canlılık bu şekilde devam edecektir. Şunu net bir ifadeyle belirtmek gerekir ki konut alan herkes kazançlı çıktı. Gayrimenkuş sektörü kazandırmaya da devam edecek. Bundan hiç şüphemiz yok."

Remax Sonuç Kurucu Ortağı Ufuk Özdamar konuşmasında ayrıca yatırım yapmak isteyen vatandaşlara çok uygun konut kredisi faizlerinden de faydalanarak ev almalarını tavsiye ediyoruz dedi. 

Emlak365.com

Yorumlar (0)