Yatırım Şirketlerinden Altın Analizleri! Ons Altın, Gram Altın, Çeyrek Altın Güncel Fiyatları

Altın piyasasındaki fiyatlamalara ilişkin olarak yatırım şirketlerinden yeni değerlendirmeler geldi. Peki altın fiyatları ne kadar oldu? Ons altın ve gram altın güncel fiyatları...

Finans 22.09.2021 - 03:30 22.09.2021 - 03:30 Engin Uzunoğlu

Altın piyasasından çok önemli gelişmelerin kaydedilmesi sürüyor. Geçtiğimiz hafta meydana gelen büyük oranlı düşüşlerin ardından altın fiyatlarındaki toparlanma eğilimi gücünü korumaya devam ediyor. Altın fiyatlarına ilişkin olarak değerlendirmeleri ve son güncel fiyatlar merak konusu oldu. 

IKON MENKUL ALTIN ANALİZİ

Ikon Menkul tarafından yeni bir altın analizi paylaşıldı. Ünlü yatırım şirketine göre altın fiyatlarında dolar sendeksindeki yükselişe rağmen fiyat artışları sürüyor. Genellikle dolar endeksi değer kazandıkça altın fiyatlarında da bir geri çekilme oluyordu. IKON Menkul'e göre bu dezavantaja rağmen altın fiyatlarında yükseliş trendi güçleniyor. 

1774 dolar seviyesine kadar çıkan ons altında bu seviyede kalındıkça fiyat artışlarının süreceği belirtildi. Ons altın şu anda 100 günlük üssel hareketli ortalama olan 1.800 dolara yükselebilmek için zemin hazırlığını sürdürüyor. Ünlü yatırım şirketi ons altının yükseliş hareketi için FED'in atacağı adımların takip edilmesi gerektiğini bildirdi.

İNFO YATIRIM GRAM ALTIN ANALİZİ

İnfo Yatırım tarafından yapılan değerlendirmede şu ifadeler kullanıldı:

ABD'de perakende satışları piyasa beklentilerinin üzerinde geldi. Toparlanma eğiliminin sahaya yansıması olam bu gelişme üzerine piyasalar FED toplantısına kilitlenildi. Beklentilere göre FED toplantısında varlık alımlarına yönelik kesin ifadeler kullanılacak. Dolar endeksinin güçlü olması üzerine altın fiyatlarında gerileme beklenebilir. 

Son günlerde Evergrande borç krizinin tüm küresel piyasalarda olumsuz sonuçlar doğurması ile risk iştahında azalmalar meydana geldi. Güvenli liman olan altına yapılan talepler fiyatları yukarıya çekti. Gram altın bu yükseliş hareketini takip ederek fiyatnı arttırıyor. Gram altın 500 TL seviyesini aşabilmek için hareketlerini sürdürüyor. Bu direnç seviyesi aşılırsa gram altın 500 TL üzerinde tutunmak için hareket etmeye başlayacak.

GÜNCEL ALTIN FİYATLARI

Güncel altın fiyatları çok yakından takip ediliyor. Ons altın şu anda 1.774 dolar seviyesinden işlem görüyor. Gram altın ise 492 TL'den fiyatlanıyor. Çeyrel altın hakkında gelen son fiyat bilgisine göre  813 TL'den işlem görmeye devam ediyor. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@