Yatırım Şirketlerinden Son Dakika Dolar Yorumları! Dolar Neden Düşüyor, Düşmeye Devam Eder Mi, Kaç TL Oldu?

Dolar kurunda meydana gelen düşüş hareketleri dikkat çekmeye devam ediyor. Dolar neden düşüyor? Dolar düşmeye devam eder mi? Dolar için hangi seviyelere dikkat edilmeli? Son dakika dolar yorumları...

Yatırım Şirketlerinden Son Dakika Dolar Yorumları! Dolar Neden Düşüyor, Düşmeye Devam Eder Mi, Kaç TL Oldu?

Türkiye ekonomisinin ana görünümünü oluşturan dolar kuru ile alakalı olarak dikkat çeken gelişmeler yaşanıyor. Bir süredir dolar kurundaki yükseliş hareketleri ve Türk lirasındaki değer kayıpları ekonomi alanında karamsarlığa neden oluyordu. Ancak şimdi ise Türk lirasının dolar kuru karşısında değer kazanması gündem olmaya başladı.

DOLAR NEDEN DÜŞÜYOR, DÜŞÜŞ DEVAM EDER Mİ?

Dolar kurunda meydana gelen fiyat gerilemeleri beraberinde çok sayıda soruyu da getirdi. Dolar yatırımı yapmış olanlar veya dolar yatırımı yapmak isteyenler bu sorulara cevap bularak alacakları pozisyonları belirlemek istiyorlar. Dolar kuru düşmeye devam edecek mi? Dolar kuru neden düşüyor? Dolar almak için şu anda doğru zaman mı?

IKON MENKUL SON DAKİKA DOLAR YORUMU

Türkiye'nin önemli yatırım şirketlerinden olan IKON Menkul tarafından son dakika dolar yorumu yapıldı. Yapılan bu yoruma göre dolar kurunda meydana gelen gerilemelerin nedenine gerekçe olarak Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın Ağustos 2021 Para Politikaları Kurulu (PPK) toplantısında politika faizini değiştirmemesi gösterildi.

Ünlü yatırım şirketi dolar kurunda düşüşlerin devam etmesi durumunda 8,4500 ve 8,3290 TL seviyelerinin çok kritik olacağını vurguladı. Dolar kuru 8,4500 seviyesine oldukça yaklaşırken bundan sonraki süreçte ne şekilde fiyatlanacağı merak konusu olmaya devam ediyor.

dolar neden düşüyor-1

DİNAMİK MENKUL SON DAKİKA DOLAR YORUMU

Türk lirasının değer kaznaımının ardından Dinamik Menkul de dolar yorumu yapan yatırım şirketleri arasına katıldı. Yayınlanan son dakika değerlendirmesine göre Dinamik Menkul de dolar kurundaki düşüşleri Merkez Bankası'nın Ağustos ayı faiz kararına bağladı.

Dolar kurunda şu anda bir satış baskısının oluşabileceğini belirten Dinamik Menkul analistleri ilk destek seviyesini 8,2726 TL olarak açıkladılar. Tam tersi bir senaryoda ise 8,4963 TL seviyesine dikkat çekildi. Bu seviyenin de aşılması durumunda dolar kurunun tutulamayacağı ve yeni rekorların gelebileceği vurgulandı.

DOLAR KURU KAÇ TL OLDU?

Dolar kurunun şu andaki güncel fiyatı 8,4660 TL oldu. Kurda dalgalı bir fiyatlama olurken 8,45 TL ile 8,46 TL arasında inişler ve çıkışlar gözlemleniyor. Veri akışlarına göre fiyatlanacak olan dolar kurunun düşüş trendinde bulunduğu ve Türk lirasının görece güçlü pozisyonunun devam ettiği bildirildi.