Yatırım yapacaklara büyük fırsat! Konut almanın tam zamanı!

Doların sert bir şekilde düştüğü bu zamanlarda yatırım araçları arasında en güvenli liman olarak konut yardımı ön plana çıktı.  Avcılar İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı İdris Avcı, dolarda yaşananlar sonrasında konut yardımının en güvenli liman olacağını dile getirdi.

Emlak Haberleri 10.08.2019 - 10:30 15.07.2021 - 00:14 Emlak 365

Doların sert bir şekilde düştüğü bu zamanlarda yatırım araçları arasında en güvenli liman olarak konut yardımı ön plana çıktı.  Avcılar İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı İdris Avcı, dolarda yaşananlar sonrasında konut yardımının en güvenli liman olacağını dile getirdi.

Dolarda meydana gelen sert düşüş sonrasında yatırımcılar, yatırımlarını nereye yapacaklarını araştırmaya başladı. Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası tarafından geçtiğimiz ay gerçekleştirilen faiz 425 baz puan faiz indiriminin ardından gözler kamu bankalarına çevrilmişti. Kamu bankalarının da konut kredisi faizleri 1,49 seviyelerinden 0,99 seviyelerine indirmeleri sonrasında konut alımı için büyük bir fırsat doğmuştu.Yatırımcılar için kaçırılmayacak olan bu fırsatı değerlendiren Avcılar İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı İdris Avcı, faiz indirimi ile konut yatırımının güvenli liman olacağını aktardı. Ayrıca Avcı yaşanan gelişmeler ışığında yatırımcılara, şuan da konut almanın en uygun zaman olduğunu belirtti.KONUT ALMANIN TAM ZAMANIKamu bankaları tarafından gerçekleştirilen konut kredisi faiz indirimiyle birlikte vatandaşlar yoğun bir şekilde konut kredisi çekmeye başladı. Konut kredisi çeken vatandaşlar konut alımlarında da yoğun bir talebin ortaya çıkmasına neden oldu.  Avcılar İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı İdris Avcı, "Bu talep doğal olarak konut / işyeri fiyatlarında artışa neden olacaktır. Piyasalar bu refleksi göstermeden düşük fiyatlı konut almanın tam zamanı" ifadelerini kullandı.30. YILA ÖZEL İNDİRİM YAPILDIKamu Bankaları tarafından gerçekleştirilen konut kredisi faizlerinin yanı sıra kendilerinin de konuta yatırım yapmak isteyen vatandaşlara yardım ettiğini açıklayan Avcılar İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı İdris Avcı, konut-Ofis-Alışveriş Merkezinden oluşan karma proje Avcılar Exclusive Bayraklı için de kuruluşlarının 30. yılına özel bir indirim sağladıklarını belirtti. Avcı,  "30. yıla özel olarak peşin alımlarda yüzde 30 indirim yaptık. Böylece yatırımcılarımız gayrimenkulu alır almaz yüzde 30 kar elde ediyor" dedi.KREDİ KULLANMADAN PROJELERİNİ HAYATA GEÇİRDİLERBanka kredileri kullanmadıklarını ifade ederek projelerini yaptıklarını bildiren Avcı, "Bu finansmandan aldığımız güçle biz bütün taahhütlerimizi söz verdiğimiz süreden önce yerine getiriyoruz, yatırımcımız da ürettiğimiz yüksek kaliteli, değerine değer katan yapılarla kısa sürede büyük kazanç sağlıyor" ifadelerini kullandı. Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@