Yatırımcıların Yeni Gözdesi İcradan Ucuz Satılık Arsa ve Tarla İlanları

Bankaların takipteki alacak miktarı giderek yükselirken yaşanan artış icradan satılık arsa ve tarla ilanlarının sayıları da artış gösterdi. İcradan satılık arsa satışları için sunulan fiyatların çok daha düşük olması nedene ile talep yükseliyor.

Yatırımcıların Yeni Gözdesi İcradan Ucuz Satılık Arsa ve Tarla İlanları

İcradan satılık arsa ve tarla ilanları her geçen gün artarken fiyatların emsal fiyatlara göre çok daha ucuz olması nedeni ile bu ilanlara olan talepler de her geçen gün artıyor.

İCRADAN SATILIK ARSA VE TARLA İLANLARI HER GEÇEN GÜN ARTIYOR

İcralık olan kişilere ait taşınmazların satışları tüm hızı ile devam ediyor. Söz konusu ilanlar İLAN GOV TR üzerinden duyurulurken yine bankalar da kendilerine ait siteler üzerinden icra yolu ile satışa çıkarılan taşınmazları duyuruyor.

Yapılan duyurular kapsamında taşınmazların satışları yapılırken bankalardan alınan taşınmazlar için Ziraat Bankası, Halkbank Vakıfbank gibi bazı bankalar düşük faizli kredi desteği de sağlıyor. Türkiye Finans Katılım Bankası bankadan satılık gayrimenkuller için yüzde 0.69 faiz oranı ile finansman desteği sağlıyor.

YATIRIMCILARIN YENİ GÖZDESİ TARIM ARAZİLERİ!

Dünya genelinde kuraklık büyük bir tehdit olarak gıda sektörünün üzerine çökerken yatırımcıların son gözdesi de tarım arazileri oldu. Özellikle de son dönemde dünyanın en zengin insanları arasında yer alan Bill Gates tarafından yapılan tarım arazisi yatırımları sonrasında önümüzdeki yıllarda dünyaca yaşanacak olan gıda kıtlığı ile beraber tarım arazilerin de son derece değer kazanacağı belirtiliyor.

Türkiye'de de yapılan kanuni değişiklik ile beraber tarla vasfına sahip olan araziler üzerine inşaat yapılması yasaklanmıştı. Son dönemde tarla ilanlarına olan ilginin artması ile beraber oluşan koşullardan sonra tarlaların değerleneceğine dair olan inanışın arttığı belirtiliyor.