Yazlık Daire Fiyatlarına 2022'de En Az Yüzde 40 Zam! Fiyatlar Daha da Yükselebilir

Yaz aylarında yazlık ev kiralamak isteyenler için şimdiden fiyat artışları cep yakan seviyelere ulaştı. Zamların yaz aylarında artması ve daha da yükselmesi bekleniyor.

Yazlık Daire Fiyatlarına 2022'de En Az Yüzde 40 Zam! Fiyatlar Daha da Yükselebilir

Turizm sektörü 2022 yılından oldukça ümitli. Dolar kurunun TL karşısında yakaladığı yüksek değerleme rakamları dolar ve euro ile yapılacak tatillerde diğer ülkelere büyk fırsatların sunulması, Covid-19 etkilerinin azalacağının düşünülmesi 2022'de yeni rekorların gelebileceği yorumlarına neden oluyor. Yabancı turistler çok büyük fırsatların sunulacağı 2022 içinde yerli turistler için de avantajlı paketler hazırlanıyor.

YERLİ TURİSTLERİN TERCİH YAZLIK EVLERDE FİYATLAR ARTIŞA GEÇTİ

Yerli turistlerin tercihlerinin ilk sırasında yazlık ev kiralama olanakları oluyor. Turizm bölgelerinde emlakçılar ise şimdiden yazlık ev kiralama için masaya oturmaya başladılar. Taleplerin şimdiden geldiği öğrenilirken fiyatların daha kış aylarından yükseldiği de öğrenildi. Sabah gazetesinden Betül Alakent'in haberine göre sektör temsilcilerinin verdiği bilgilere göre bu yıl yerli turistin yanı sıra yabancı turistin de yoğun bir yazlık kiralama talebinin olacağı tahmin ediliyor.

Kiralarda En Az İki Katı Fiyat

2021 yılına göre kontrat fiyatlarında çok ciddi artışlar görülürken sektör içinden gelen açıklamalarda fiyatların en az iki kat artabileceği ifade ediliyor.

Haberde yer alan bir açıklamada; yazlık ev kiralamayı düşünenler için "Yabancı turist şubat-mart gibi yazlık kiralaması yapıyor ancak yerli turist mayıs gibi arıyor. Bu dönemde fiyatlar daha da artmış olacak. Aynı zamanda da yer bulmakta da zorluk yaşanabilir. Yazlık kiralamak isteyen yerli turist bu yıl kış döneminden planlama yapmalı" ifadeleri paylaştı. Yazlık ev kiralarına ilişkin bir açıklamada Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) Üyesi Yeliz Patıroğlu'ndan geldi. Patıroğlu sektörde Ocak ayının kontrat dönemi olduğunu söyledi ve şu anda bile yüzde 40'lık fiyat artışları görüldüğünü söyledi.

SONRAKİ HABER