Yazlık Ev Dekorasyonu 2021! Yazlık Ev Nasıl Döşenir, Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Bu sene pandemi nedeni ile yazlık evlerde geçirilen süre uzarken pek çok kişi yazlık evini dekore etmeye başladı. Peki, yazlık ev dekorasyonu nasıl yapılır, nelere dikkat edilmeli, yazlık ev nasıl döşenir?

Yazlık Ev Dekorasyonu 2021! Yazlık Ev Nasıl Döşenir, Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Koronavirüs salgını nedeni ile hem kalabalıklardan uzak durma isteği hem de zorunlu kısıtlamalarda evde kapalı kalmak istemeyen pek çok kişi yazlık evlerini kullanmaya başladı. Süreçte yazlık evler artık insanların kalıcı konutu haline gelirken uzaktan eğitim ve evden çalışma sistemi de bu kararı destekledi.

Yazlık evlerin artık daha uzun süre kullanılmaya başlanması ile dekorasyon telaşı da başladı. Pek çok kişi evini daha iyi kullanmak için yazlık ev dekorasyonu fikirlerini araştırmaya başlarken dekorasyon için basit tüyolar da gelmeye başladı.

YAZLIK EV DEKORASYONU 2021 TRENDLERİ AÇIKLANDI!

Bu sene yazlık evlerin daha uzun süreli kullanılacak olması nedeni ile dekorasyon trendleri de değişti. Özellikle de uzaktan eğitim ve evden çalışma sistemi nedeni ile artık yazlık evlerde daha önce görmeye alışkın olmadığımız çalışma odaları da yer almaya başladı.

Evin çalışma ve ders dinleme ortamı yaratması açısından en sessiz ve serin alanları çalışma odası olarak tasarlanırken yine uzun süreli kullanım nedeni ile artık eşyalar daha ziyade günlük kullanıma uygun olarak seçiliyor. Bu sene tasarımda uzun süreli, rahat ve konforlu yaşam alanlarının oluşturulması tercih ediliyor.

YAZLIK EV NASIL DÖŞENİR?

Yazlık evlerin dekorasyonu konusunda en çok dikkat edilmesi gereken konu evin rahat, sade ve aydınlık olarak döşenmesidir. Sürekli olarak plajdan yazlık eve bir hareket yaşanacağı için mümkün olduğunca kolay temizlenebilen ve suya dayanıklı zemin kaplama modelleri tercih edilmeli, yerler mümkün olduğunca halıdan uzak açık bırakılmalı gerekli olan yerlerde ise ince kilimler kullanılmalıdır.

Yazlık için koltuk seçimi de önemli bir konu olup koltukların kılıflarının su geçirmez kumaşlardan tercih edilmesi, kılıflarının çıkarılıp yıkanabilen minderlerden olması tercih sebebi olmalıdır.

SONRAKİ HABER