Yazlık Fiyatlarına Rekor Zam Sonrası, Apart Oteller ve Pansiyonlar Yıkılarak Konut Projesine Dönüştürülüyor!

Koronavirüs salgını sonrasında insanların zorunlu kısıtlama dönemlerinde kaçış noktası olarak gördükleri tatil beldeleri yoğun ilgi görmüştü. Yaşanan yoğun talep sonrası yazlık beldelerde bulunan evlerin fiyatlarına rekor zam gelirken bölgelerdeki projelerde hız kazandı.

Emlak Haberleri 16.06.2021 - 09:37 16.06.2021 - 09:37 Serhat Karaman

Pandemi döneminde konut tercihleri de büyük hızla değişirken büyükşehirlerden kaçmak isteyen kişiler yazlıklarına dönüş yaparken yazlığı olmayan kişiler de yazlık almak ve kiralamak için harekete geçmişti. Yaşanan süreçte yazlık bölgelerde yer alan yazlık evlerin fiyatları rekor seviyelere ulaşmıştı. 

YAZLIK EV KALMADI, PANSİYONLAR VE OTELLER YIKILARAK KONUT PROJELERİ YAPILMAYA BAŞLANDI!

Süreç hakkında açıklamalarda bulunan Tüm Girişimci Emlak Müşavirleri Derneği Bodrum Temsilciliği Başkanı Sevil Ece Gümüş, vatandaşlardan gelen yoğun talep sonrasında bölgede eski otellerin yıkılarak yerine lüks rezidanslar yapılmaya başlandığını dile getirdi. 

Bodrum Bitez ve Gümbet arasında yer alan Asarlık Koyu bölgesinde yer alan bazı otellerin bu şekilde dönüştürüldüğünü belirten Gümüş "Ortakent'te, Marina'da otelleri eve dönüştürenler oldu. Son dönemde 7-8 tane bu şekilde değişti. Kiralık ev talebi yoğun olduğu için villa yerine daire ve rezidans şeklinde küçük projeler yapıldı" dedi.

Otellerin yıkılarak yerlerine yapılan projelerde projelerde yer alan yazlıkların fiyatlarının 600 bin euro civarından başladıklarını söyleyerek bölgede yaşamın yeni başladığı bir proede de öncesinde otel olan bir yerin yıkılarak konut yapıldığı belirtildi. 

LÜKS VİLLALARIN HAFTALIK KİRASI 50 BİN LİRAYA ULAŞTI

Bölgede yer alan lüks villaların haftalık kira bedellerinin en düşük 15 bin liradan başladığını ve 50 bin liraya kadar yükseldiğini belirtilirken Marmaris'te de ormanlar nedeni ile sınırlı olan alanlarda eski otellerin tadilattan geçirilerek tatil konutlarına çevrildiği belirtiliyor.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@