YDS Kolay Mıydı Zor Muydu? Sınav Sonrası Aday Yorumları Soru Cevap Tartışması

ÖSYM Başkanlığı 18 Nisan Pazar günü YDS sınavını tamamladı. Peki YDS sınavı kolay mıydı, zor muydu? Soru ve cevaplar ne zaman açıklanacak? YDS ne zaman açıklanacak? YDS sınavına dair tüm detaylar haberimizde.

YDS Kolay Mıydı Zor Muydu? Sınav Sonrası Aday Yorumları Soru Cevap Tartışması

ÖSYM Başkanlığı 18 Nisan Pazar günü yurt genelinde Yabancı Dil Sınavı (YDS) düzenledi. Almanca, Arapça, Fransızca, İngilizce, Rusça dilleri için gerçekleştirilen sınava on binlerce aday katıldı. Sabah saatlerinde başlayan sınavların ardından ise sınava katılanlar soruların kolay mı, zor mu olduğunu yorumlamaya başladılar.

NİSAN YDS SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

2021 yılı ÖSYM sınav takviminde adayların hangi sınava ne zaman girecekleri ve bu sınavların ne zaman açıklanacağı bildirildi.

18 Nisan Pazar günü gerçekleştirilen Yabancı Dil Sınavı için de sonuç tarihi açıklandı. ÖSYM sınav takvimine göre Almanca, Arapça, Fransızca, İngilizce, Rusça dillerinden YDS'ye katılan adaylar için sonuç açıklama tarihi Mayıs ayının ilk haftasından sonra olacak.

Kurum sınav takviminde YDS ile ilgili olarak adayların 18 Nisan Pazar günü sınava gireceklerini, sınav sonuçlarının ise 11 Mayıs tarihinde aday erişimine açılacağını duyurdu. Sınava katılan adaylar 11 Mayıs tarihinde ÖSYM'nin sonuç açıklama duyurusunun ardından Aday İşlemleri Sistemi üzerinden sınav sonuçlarını sorgulayabilecekler.

SORU VE CEVAPLAR

YDS için ÖSYM Başkanlığı soru ve cevapları da aday erişimine açacak. 2020 yılının Eylül ayı içerisinde gerçekleştirilen YDS sınavı sonrası ÖSYM Başkanlığı bir gün sonra soru ve cevapları aday erişimine açmıştı. Kurum 27 Eylül tarihinde YDS'yi gerçekleştirdi 28 Eylül tarihinde ise soruları ilan etti.

18 Nisan tarihinde gerçekleştirilen YDS için de aynı sürecin işlemesi bekleniyor. ÖSYM'nin YDS soru ve cevaplarını bir gün sonra aday erişimine açması öngörülüyor. Ancak kurum çeşitli nedenlerden dolayı bir gün sonra soru ve cevapları aday erişimine açmazsa hafta içinde mutlaka yayımlayacaktır.

YDS KOLAY MIYDI, ZOR MUYDU?

ÖSYM tarafından düzenlenen Almanca, Arapça, Fransızca, İngilizce, Rusça YDS için adaylar soru ve cevaplar açıklanmadan önce soruları yorumluyorlar. Sınava katılan adaylar, katıldıkları dil sınavında sorularının zorluk derecesini, ortalama puanlarını ve kendilerini en çok hangi soruların zorladığını tartışıyorlar.

YDS soru ve cevaplarına dair yorumları okumak, kendi görüşlerinizi paylaşmak için TIKLAYINIZ