Yeni Ak Parti İstanbul İl Başkanı Kabaktepe: Bugün İstanbul'u Biz Kazanmış Durumdayız!

AK Parti İstanbul İl Kongresi 24 Şubat 2021 Çarşamba günü yapılmış ve seçimde AK Parti İstanbul İl Başkanlığı koltuğu el değiştirmişti.

Yeni Ak Parti İstanbul İl Başkanı Kabaktepe: Bugün İstanbul'u Biz Kazanmış Durumdayız!

AK Parti İstanbul İl Kongresi 24 Şubat 2021 Çarşamba günü yapılmış ve seçimde AK Parti İstanbul İl Başkanlığı koltuğu el değiştirmişti. Bayram Şenocak seçim sonrasında koltuğunu Osman Nuri Kabaktepe'ye devretmişti. Sabah Gazetesi yazarlarından İsa Talıcan'a röportaj veren Kabakpete son derece iddialı açıklamalara imza attı.

Kabaktepe yapmış olduğu açıklamasında lise hayatından bu yana sivil toplum faaliyetleri içerisinde bulunduğunu belirterek İstanbul teşkilatının içerisinde yer almaktan büyük gurur duyduğunu söyledi. Ana amaçlarının 94 ruhunu günümüze taşımak olduğun belirten Kabaktepe bu ruh ile beraber İstanbul'u geri kazanacaklarını ve CHP'den geri alacaklarını söyledi.

KABAKTEPE: İSTANBUL'U CHP'DEN GERİ ALACAĞIZ!

İstanbul'u CHP'den geri alacaklarını belirten Kabaktepe "Güçlü teşkilat yapısının yanı sıra, aynı fikir ikliminde geniş bir sivil toplum yelpazesi var. Bütün bu kitle, liderin misyonu ve heyecanını paylaştığında büyük işler başarmamız için bütün kapıları bize açar. İstanbul'un en az yüzde 50 seviyesinde olan oyu partimizin arkasındadır. Güçlü belediye başkanlarımızla ve teşkilatlarımızla kolektif bir şuur içinde çalışacağız.

Sayın Genel Başkanımızın siyaset yaptığı ilk dönemlerde şartlar çok elverişsizdi. Buna rağmen çok büyük başarılar ortaya konuldu. Bugün şartlar eskiye göre çok daha elverişli. Bu sebeple, kazanacak mısınız sorusunu gereksiz buluyoruz. Biz kazandık. Yine kazanacağız. Hata biz İstanbul'u bugün kazanmış durumdayız" diyerek son derece konuşulacak bir açıklamaya imza attı.

Atacakları adımların ilk meyvelerini 2023 yılı Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde alacaklarını belirten Kabaktepe 2024 yılında da İstanbul'u geri alacaklarını, bunun içinde yola çıktıklarını söyledi.

SONRAKİ HABER