Yeni AKM Binası / Projesi Ne Zaman Açılacak, İhalesi Ne Zaman Yapılacak Açıklandı!

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy pek çok kişi tarafından yakından takip edilen Yeni AKM Binası / Projesi hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

Emlak Haberleri 18.11.2018 - 10:43 15.07.2021 - 00:18 Serhat Karaman

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy pek çok kişi tarafından yakından takip edilen Yeni AKM Binası / Projesi hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Detaylar haberimizde...

Yıkımı büyük tartışmalara neden olan İstanbul Atatürk Kültür Merkezi projesi üzerinde çalışmalar tüm hızı ile devam ediyor. Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy özel bir televizyon kanalında yayımlanan programda yapmış olduğu açıklamada Yeni AKM projesi ihale tarihi ve projenin tamamlanma tarihini açıkladı. Yeni AKM Projesi Ne Zaman Bitecek?Bakan Ersoy açıklamasında Atatürk Kültür Merkezi ihalesi için 26 Kasım tarihini açıkladı. Yeni AKM Projesi tamamlanma tarihi hakkında ise 2021 yılını belirten bakan 2021 yılında projenin tamamlanmış olacağı müjdesini verdi. Yeni AKM Binası temel atma töreni Şubat ayında yapılacak açıklamasında bulunan Bakan Ersoy "26 Kasımda ihale çağrısına başlıyoruz. Ocak gibi sözleşmenin yazılması şubat ayıda ise içerisinde temel atma gerçekleşeceğiz. Projenin bu kadar gecikmesinin nedeni aslında ihale maliyetlerini aşağı çekmekti. AKM projesinin 2021'de bitirmeyi düşünüyoruz" dedi. Android uygulamamız için TIKLAYINIZİOS uygulamamız için TIKLAYINIZFacebook sayfamız için TIKLAYINIZTwitter sayfamız içinTIKLAYINIZHaber Kaynağı: Emlak365.comNOT: BU HABERİN İZİNSİZ, AKTİF LİNK VERİLMEDEN, BİR BÖLÜMÜNÜN ALINMASI VEYA TAMAMININ KOPYANIP KULLANILMASI DURUMUNDA HUKUKİ SÜREÇ BAŞLATILACAKTIR…"


Gelişmelerden Haberdar Olun

@