Yeni AKM Projesi 2 Ay İçerisinde İhaleye Çıkacak

İstanbul'da Taksim'de yer alan Atatürk Kültür Merkezi için beklenen ihale duyurusu geldi. Konu hakkında açıklamalarda bulunan TOKİ Başkanı Ergün Turan yeni AKM binası ihalesinin 2 ay içerisinde yapılacağı müjdesini verdi. 

Kentsel Dönüşüm 18.05.2018 - 10:48 15.07.2021 - 00:21 Serhat Karaman

İstanbul'da Taksim'de yer alan Atatürk Kültür Merkezi için beklenen ihale duyurusu geldi. Konu hakkında açıklamalarda bulunan TOKİ Başkanı Ergün Turan yeni AKM binası ihalesinin 2 ay içerisinde yapılacağı müjdesini verdi. 

AKM Binası Yıkımı İçin Çalışmalar Tamamlanmak Üzere Yeni AKM projesi hakkında açıklamalarda bulunan Turan eski binanın yıkım işlemlerinde sona geldiklerini belirterek yıkım çalışmalarının bitmesinin ardından ihale sürecine geçerek binanın inşaatını hızlı bir şekilde tamamlamak istediklerini söyledi. İstanbul'un önemli kentsel dönüşüm projeleri arasında gösterilen bina yıkılarak yerine yenisi yapılacak.Binanın Cumhuriyet tarihinin en büyük miraslarından biri olarak gelecek nesillere aktarılacağını dile getiren TOKİ Başkanı Turan bu nedenle projeye çok önem verdiklerini söyledi. İlk olarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından 6 Kasım tarihinde açıklanan AKM projesi farklı tepkiler almış ancak binanın yenilenme zorunluluğu nedeni ile yıkımına karar verilmişti.2 Bin 500 Kişilik Opera Salonu Yapılacak Yeni AKB binası içerisinde 2 bin 500 kişilik opera salonu yer alacak. Yine binada tiyatro salonları, sinema salonları, kütüphaneler, gelen ziyaretçilerin faydalanacakları restaurant, dükkanlar ve kafeler de projede kendilerine yer bulacak.AKM binası yenilendiği anda İstanbul'un yeni kültür merkezi ve buluşma noktası olacak. Proje hakkında konuşan Turan TOKİ Başkanı Ergün Turan, “Maalesef AKM 2008 yılından bu yana kullanılmıyor. Yeni AKM binası ile tasarımı ve mimarisiyle gelecek kuşaklarımıza miras kalacak”  diyerek projeye verdikleri önemi bir kere daha vurguladı.Emlak haberleri, TOKİ satış duyuruları, konut projeleri, kentsel dönüşüm, konut kredisi ve ekonomi haberleri için emlak365.com sitemizi takip edebilir, mobil uygulamalarımızı indirerek anlık bildirimlerle haberlerimizi daha kolay takip edebilirsiniz.Android uygulamamız için TIKLAYINIZİOS uygulamamız için TIKLAYINIZ


Gelişmelerden Haberdar Olun

@