Yeni AKM Projesinde Son Durum Ne?

Atatürk Kültür Merkezi yeni projesi için çalışmalar tüm hızı ile sürüyor. İstanbul'un yeni kültür ve sanat merkezi için son durum ne, AKM Binası ne zaman bitecek?

EMLAK HABERLERİ 12.07.2019 - 17:00 15.07.2021 - 00:15 Emlak 365

Atatürk Kültür Merkezi yeni projesi için çalışmalar tüm hızı ile sürüyor. İstanbul'un yeni kültür ve sanat merkezi için son durum ne, AKM Binası ne zaman bitecek?

Eskidiği için yıkılarak yenilenmesi gündeme gelen ancak yıkım döneminde ciddi tartışmalar neden olan Atatürk Kültür Merkezi projesinde çalışmalar tüm hızı ile sürüyor. A Haber tarafından yapılan habere göre projede yıkım çalışmalarının tamamlanması ile hafriyat kaldırma çalışmaları da bitirildi.Sürece temel kazma çalışmaları ile devam ediliyor. Temel Kazma Süreci Devam Ediyor 1.500 kişi kapasiteye sahip olan opera salonu, çok sayıda sergi salonu ve 250 kişilik oda tiyatrosu bulunacak olan AKM binası projesinde temel kazma süreci için çalışmalar sürüyor. Bir yandan temel kazan ekipler bir yandan da beton dökme ve sütun çıkma işlemlerini eş zamanlı olarak yürütüyor. Ekiplerin hummalı çalışmaları devam ederken binanın 2021 yılında tamamlanması bekleniyor. 

Yeni AKM Binası Ne Zaman Açılacak?Ramazan ayında yeni AKM Binası inşaatı hakkında çıklama yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan İstanbul'un yeni kültür merkezi olacak yeni AKM Binası çalışmalarının sürdüğünü söyleyerek "Fevkalade bir durum olmazsa 2021 yılında Taksim'deki eski adıyla AKM'yi inşallah opera binası olarak yetiştirmiş olacağız" diyerek kültür merkezinin 2021 yılında hizmete gireceğini duyurmuştu. İstanbul'un Yeni Cazibe Merkezi Olacak Yeni AKM opera binası olarak hizmet verecek. Toplam 95 bin 600 metrekare kapalı alana sahip olan yeni bina 5 ayrı blokton oluşuyor.2 bin 1 opera salonu, 828 kişilik bir tiyatro salonu ve bunlara ait sahne kulis alanları yer alıyor. Ayrıca projede atölye ve depo alanları, bale çalışma odaları, kayıt stüdyoları, sanat galerileri, sergi salonları ve millet kıraathaneleri de yer alıyor. Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@