Yeni Bakan Kurum Millet Bahçeleri İçin Talimat Verdi!

Yeni Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum yapmış olduğu toplantı ile İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı ve ilçe belediye başkanlarıyla buluştu.

Emlak Haberleri 20.07.2018 - 08:49 15.07.2021 - 00:20 Serhat Karaman

Yeni Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum yapmış olduğu toplantı ile İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı ve ilçe belediye başkanlarıyla buluştu.

Bakan Kurum yapmış olduğu toplantıda İstanbul'daki yöneticilerle imar barışı ve millet bahçeleri başta olmak üzere pek çok konuda fikir alışverişinde bulundu. Ancak toplantının ağırlıklı gündem maddesinin millet bahçeleri olduğu öğrenildi. Murat Kurum Göreve Hızlı Bir Başlangıç Yaptı Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum görevine hızlı bir başlangıç yaparken sektörde çözüm bekleyen sorunlar hakkında çalışmalar yürütmeye devam ediyor. Gayrimenkul derneklerinin yöneticileri ile yapmış olduğu toplantının ardından Bakan Kurum bu seferde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı ve ilçe belediye başkanlarıyla buluştu. Öncelik Atatürk Havalimanı Millet Bahçesi Projesine Verilecek Bakan Kurum önceliğin Başkan Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan Atatürk Havalimanı arsası üzerine yapılacak olan millet bahçesi projesine verilmesini istedi. Buna ek olarak 2,5 milyon metrekarelik askeri alanı kapsayan Esenler Millet Bahçesi projesi ve Üsküdar sınırları içerisinde kalan Validebağ Korusu için millet bahçesi konsepti uygulanması projeleri de öncelikli olarak hayata geçirilecek. İstanbul Millet Bahçesi Nereye Yapılacak?Ülke genelinde 15 adet eski stadyumun yıkılarak başka yerlere taşınmasının ardından bu yerlere millet bahçesi yapılması planlanırken İstanbul'da millet bahçesi yapılacak yerler olarak ise Başakşehir, Pendik, Maslak, Ataköy, Yeşilköy, Esenler ve Üsküdar'ın isimleri geçiyor. 


Gelişmelerden Haberdar Olun

@