Yeni Cezaevi İnşaatları Sürüyor! Konya Ceza İnfaz Kurumu Kampüsü İhalesi 541 Milyon Lira İle Hangi Müteahhidin Oldu?

Yeni cezaevi projeleri inşaatları tüm hızı ile devam ederken bir yandan da ihale süreçleri yürütülüyor. Konya Ceza İnfaz Kurumu Kampüsü yapım işi ihalesi sonuçlandı.

Yeni Cezaevi İnşaatları Sürüyor! Konya Ceza İnfaz Kurumu Kampüsü İhalesi 541 Milyon Lira İle Hangi Müteahhidin Oldu?

Türkiye'de bulunan cezaevlerinin çok eski, bakımsız ve kalabalık olması nedeni ile Adalet Bakanlığı tarafından yeni cezaevleri inşaa edilmesine karar verilmişti. Süreçte yapımı tamamlanan cezaevleri bir bir açılırken yeni yapılması planlanan cezaevi inşaatları içinde ihale süreçleri sürüyor.

Bunlardan biride Konya Ceza İnfaz Kurumu Kampüsü için gerçekleştirildi. Konya Ceza İnfaz Kurumu Kampüsü yapım işi ihalesi sonuçlandı ve ihaleyi kazanan firma belli oldu.

AK PARTİ DÖNEMİNDE KAÇ TANE YENİ CEZAEVİ AÇILDI?

İktidara geldikten sonra cezaevi projelerine ağırlık veren AK Parti döneminde son 16 sene içerisinde 227 cezaevi açılırken bunlardan 126 tanesi ise son 6 senelik zaman dilimi içerisinde açıldı.

Avrupa Konseyi tarafından açıklanan rapora göre konseye üye olan 47 ülke içerisinde cezaevlerinde en çok kişi bulunan ülke Türkiye olarak öne çıkarken yapılan yeni cezaevleri ile koşulların iyileştirilmesi amaçlanıyor. Bu kapsamda Konya E Tipi Kapalı Cezaevi için taşınma planı yapılırken bu cezaevinin taşınması amacı ile 1,4 milyon metrekarelik dev bir alan Konya Ceza İnfaz Kurumu Kampüsü yapılmasına karar verilmişti.

konya-cezaevi-ihalesi

KONYA CEZA İNFAZ KURUMU KAMPÜSÜ YAPIM İŞİ İHALESİ SONUÇLANDI! İHALEYİ KİM KAZANDI?

Sözcü Gazetesi tarafından yapılan habere göre Konya Ceza İnfaz Kurumu Kampüsü ihalesini kazanan şirket İntaş Taahüt-Bahadır Mühendislik İş Ortaklığı oldu. Yaklaşık maliyeti 712 milyon 986 bin lira olarak belirlenen dev kampüsü ihalede yaşanan rekabetin ardından en düşük teklifi sunan İntaş Taahüt-Bahadır Mühendislik İş Ortaklığı 541 milyon 141 bin liralık teklifi ile kazanmayı başardı.

SONRAKİ HABER