Yeni Evlenenlere Devlet Desteği Hibe Yardımı 65 Bin Liraya Çıkıyor!

Yeni evlenenlere devlet desteği AK Parti tarafından verilen kanun teklifi ile 65 bin liraya çıkıyor. Kanun teklifi yasalaştığı anda yeni evleneceklere hibe desteği 65 bin lira olacak.

Yeni Evlenenlere Devlet Desteği Hibe Yardımı 65 Bin Liraya Çıkıyor!

Yeni evlenenlere devlet desteği AK Parti tarafından verilen kanun teklifi ile 65 bin liraya çıkıyor. Kanun teklifi yasalaştığı anda yeni evleneceklere hibe desteği 65 bin lira olacak.

AK Parti içerisinde pek çok önemli değişiklik içeren 71 maddelik kanun teklifini meclise sundu.Sunulan teklif içerisinde ev alacaklara konut yardımı desteği ve evlenecek nişanlı çiftlere ödenecek çeyiz yardımı için hibe desteği arttırıılyor. Teklif yasalaştığı anda yeni evlenenlere ödenen devlet desteği 65 bin liraya yükselecek.Ev Alana Konut Desteği 25 Bin Lira Oluyor!Konut almak için birikim yapılmasını teşvik etmek amacı ile başlatılan konut desteği hesabı ile verilen hibe yardımı 20 bin liradan 25 bin liraya çıkartılıyor. Ev almak isteyen kişilerin birikim yapmalarını teşvik etmek amacı ile başlatılan konut hesabı devlet desteği tutarı yükseltilerek daha fazla kişinin bankalarda para biriktirerek ev almak istemesinin sağlanması amaçlanıyor.Sistemde 5 yıl boyunca kalarak en az 80 bin lira biriktiren kişilere devlet konut alırken hibe desteği olarak 25 bin lira ödeyecek. Buna ek olarak sistemde en az 3 yıl boyunca para biriktiren kişilere de belirlenen oranlarda konut hesabı desteği ödemesi yapılacak.Çeyiz Hesabı Desteği 7 Bin 500 Lira OlacakBir başka iyileştirme de çeyiz hesabı için yapılacak. Şu anda çeyiz hesabı devlet katkısı 5 bin lira olarak ödeniyor. Yapılacak olan yasal düzenlemenin kanunlaşmasının ardından çeyiz hesabı devlet katkısı 7 bin 500 lira olarak hesaplanmaya başlanacak.Yani her iki haktanda yararlanan nişanlı bir çiftin evlenmesi durumunda devletten hibe desteği olarak 25 bin lira konut hesabı desteği ve 30 bin lira çeyiz hesabı desteği ile 65 bin lira para olmasının önü açılacak.Kimler Konut Hesabı Açtırabilir?
  • 07.04.2015 tarihi itibari ile tamamı kendi adına kayıtlı Konut sahibi olmayan Türk vatandaşları açtırabilir.

  • 18 yaşından küçükler adına veli ya da vasisi tarafından Konut Hesabı açtırılabilir.

  • Konut Hesabı ortak hesap olarak açtırılamaz.Android uygulamamız için TIKLAYINIZ

İOS uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook sayfamız için TIKLAYINIZTwitter sayfamız için TIKLAYINIZHaber Kaynağı: Emlak365.comNOT: BU HABERİN İZİNSİZ, AKTİF LİNK VERİLMEDEN, BİR BÖLÜMÜNÜN ALINMASI VEYA TAMAMININ KOPYANIP KULLANILMASI DURUMUNDA HUKUKİ SÜREÇ BAŞLATILACAKTIR…"