Yeni Evli Çiftlere Uygun Taksitli 2+1 TOKİ Evleri! İşte Satış Listesinde Olan İller

TOKİ Başkanlığı'nın kurasız konut satışlarında yeni evli çiftlere uygun konutlar bulunmakta. 2+1 şeklinde ki konutlar hem düşük taksitli hemde uygun fiyatla satışta. Bu konutların hangi şehirde oldukları ve başvuru detayları haberimizde.

Yeni Evli Çiftlere Uygun Taksitli 2+1 TOKİ Evleri! İşte Satış Listesinde Olan İller

Yeni evli veya evlenme arefesinde olanlar için TOKİ tarafından satışa çıkarılan konutlar oldukça uygun fiyatlar ve taksitli ödeme seçenekleri ön plana çıkıyor. Evli çiftler bir miktar peşinat ödeyip geri kalan tutarı aylık çok düşük taksitlerle ödeyerek uzun vadeli ev sahibi olabilirler.

TOKİ tarafından satışa çıkarılan konutlarda, en önemli detay ise satış yapılacak olan iller. Emlak365.com olarak hem güncel ilan listesini hemde ev alacaklar için sağlanan ödeme seçeneklerini inceledik.

YENİ EVLİ ÇİFTLERE UYGUN SATILIK TOKİ KONUTLARI

Yeni evli çiftler için konut sahibi olabilmek için en önemli detay, satışı yapılacak olan konutların ödeme seçenekleri. Konutlar için TOKİ Başkanlığı çok çeşitli ödeme seçenekleri sağlar. Bunlar aşağıda yer alan listedeki her şehir için farklı olsa da oranlar ve rakamlar birbirine benzerdir. Ödeme seçenekleri haberimizin başında da bahsettiğimiz gibi satın alınan konutun değerinin bir bölümü kadar peşinat ödemesi yapılması geri kalan tutarın taksitle ödenmesi şeklinde.

Ne Kadar Peşinat Ödenir?

Satışa çıkarılan konutlar için ödenecek olan peşinat tutarı oran üzerinden hesaplanır. TOKİ peşinat ödemeleri için en az evin değerinin yüzde 10'u kadar ödeme yapılmasını talep eder. Bu oran bazı konut projelerinde yüzde 12, bazılarında yüzde 15 veya yüzde 20 şeklinde uygulanır.

Halen satışta olan konut projeleri incelediğinde en düşük satış rakamı 120 bin TL seviyesinden başlıyor. Konutun özelliklerine, bulunduğu şehre ve büyüklüğe göre bu rakam 280 bin TL'ye kadar çıkıyor. Bu kapsamda yapılacak olan peşinat ödemeleri ortalama 12 bin TL'den başlıyor.

Ödeme planı tercihleri kapsamında 280 bin TL'ye ev alıp yüze 20 peşinat seçeneğini seçen bir müşteri için peşinat tutarı 56 bin TL'ye kadar çıkmakta. Ancak konutlar için genel olarak ödemeler 12 bin TL ile 25 bin TL arasında değişiyor.

Taksit Seçenekleri

Evli çiftler için bir diğer detay yapılacak olan taksit ödemeleri. Halen listede olan konutlar arasında aylık 391 TL taksitle alınabilecek konutlar bulunuyor. TOKİ tarafından sağlanan 120 ay, 180 ay ve 240 ay vade seçenekleri konutların daha ucuz taksitlerle alınmasını sağlıyor.

KONUT SATIŞI YAPILAN ŞEHİRLER

Yeni Evli Çiftlere Uygun Taksitli 2+1 TOKİ Evleri! İşte Satış Listesinde Olan İller - Resim 1

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı'nın 2+1 konut satışı yaptığı şehirlerin listesi yukarıda yer almakta. Bu illerde konut sahibi olmak isteyenler başvurularını Ziraat Bankası yada Halk Bankası üzerinden yapabilirler.

TÜM SATIŞ DETAYLARI için --> TOKİ’den 7 İlde 13 Bin TL Peşinat, 380 Lira Taksitle 904 Adet Çekilişsiz, Kurasız Konut Satış İlanı Yayımlandı!