Yeni Haftada Bu Hisse Senetlerine Dikkat! Ahlatcı Yatırım Haftalık Hisse Önerileri!

Son dönemlerin parlayan yıldızı olan Borsa İstanbul BIST 100 Endeksi'nde yeni haftanın hisse önerileri merak ediliyor. İşte 15 Kasım – 19 Kasım haftasının Ahlatcı Yatırım hisse önerileri...

Finans 14.11.2021 - 01:02 14.11.2021 - 01:02 Engin Uzunoğlu

Türkiye ekonomisinde son dönemlerde yüzleri güldüren tek gelişme Borsa İstanbul BIST 100 Endeksi'ndeki yükselişler oldu. Bundan dolayı varlıklarını arttırmak isteyen yatırımcılar da gözlerini Borsa İstanbul'a çevirdiler. Her geçen gün işlem hacmini genişleten Borsa İstanbul BIST 100 Endeksi'nde yatırımcılar yüksek kazanç elde edebilecekleri hisse senetlerini merak etmeye başladılar. 

AHLATCI YATIRIM HAFTALIK HİSSE ÖNERİLERİ

Türkiye'nin saygın finansal kurumlarından olan Ahlatcı Yatırım, düzenli olarak Borsa İstanbul BIST 100 Endeksi için hisse önerilerine dair bülten yayınlıyor. Ahlatcı Yatırım hisse önerileri de en çok merak edilen borsa yorumları içerisinde yer alıyor. Her hafta yayınlanan hisse önerilerinin haftalık performansları da oldukça dikkat çekiyor. 

GEÇTİĞİMİZ HAFTANIN HİSSE ÖNERİLERİ PERFORMANSLARI

Geçtiğimiz hafta Ahlatcı Yatırım tarafından önerilen hisseler arasında ARCLK, DEVA, EKGYO ve TMSN pay senetleri de yer almıştı. Bu hisselerin tamamının hedef fiyat aralığına ulaştığı bildirildi. Geçtiğimiz hafta görülen en yüksek seviye ile bir önceki haftanın kapanış değerleri karşılaştırıldığında DEVA yüzde 5,1, EKGYO ise yüzde 3,9 değer kazandı. Kapanış fiyatları değerlendirildiğinde ise en yüksek getiriyi sağlayan pay senedi yüzde 3,3 artışla ARCLK oldu.

Ahlatcı Yatırım tarafından verilen bilgilere göre XU100'de geçtiğimiz hafta yüzde 3,47 değer artışı meydana geldi. Ahlatcı Yatırım tarafından yapılan hisse önerilerinin ortalama getirisi ise yüzde 3,22 oldu. Bu hisselere yatırım yapanlar varlıklarını bir haftada yüzde 3,22 oranında arttırdılar. 

YENİ HAFTADA BU HİSSE SENETLERİNE DİKKAT!

Ahlatcı Yatırım 15 Kasım ile 19 Kasım haftası için de hisse önerilerini açıkladı. Şirketin yaptığı bilgilendirmeye göre bir önceki hafta hisse önerileri listesinde yer alan ARCLK, DEVA, EKGYO, TMSN ve YATAS hisseleri listeden çıkarıldı. Bu listeler yerine ise yeni hisse önerileri listesine DOHOL, TKFEN, KRDMD, VESTL ve BRISA hisseleri eklendi.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@