Yeni Haftanın İlk Açılış Fiyatlar Geldi: Dolar, Euro Kuru, Çeyrek Altın Yükseldi, Gram Altının Fiyatı Düştü

Piyasalarda 11 Nisan 2022 Pazartesi günü itibari ile beklenen yeni haftanın ilk açılış fiyatları geldi. Dolar kuru ve Euro kurunda son durum ne, gram ve çeyrek altın fiyatları bugün kaç TL?

Finans 11.04.2022 - 10:20 11.04.2022 - 10:21 Gülcan Özer

Piyasaların merakla beklediği yeni haftanın ilk açılış fiyatları geldi. Piyasalarda hafta sonu yaşanan gelişmeler Pazartesi günü açılışın yapılması ile fiyatlanmaya başlarken uluslararası piyasada düşen ons altın fiyatından etkilenen gram altın düştü. 

Dolar kuru ve Euro kuru başta olmak üzere döviz birimlerinde yükseliş yaşanırken iç piyasada artan yoğun talebin etkisi ile çeyrek altının fiyatı da yeniden yönünü yukarıya çevirdi ve yeni güne yeşil başladı. Peki, piyasalarda son durum ne, altında yükseliş devam edecek mi?

ALTIN FİYATLARINDA SON DURUM NE, BUGÜN ÇEYREK ALTININ VE GRAM ALTIN FİYATI KAÇ TL?

Piyasalarda yaşanan oynaklıktan kaçan kişilerin güvenli yatırım limanı olarak gösterilen altın fiyatları için yeni hafta dalgalı başladı. Uluslararası piyasada şahin FED baskısı ile çıkışı kesilen altın fiyatları yeni haftaya düşüş yönlü başladı. Ons altının fiyatı 1950 dolar sınırının hemen altına çekilirken iç piyasada gram altında düşüş gösterdi. 

altın fiyatları 11 nisan

Gram altının fiyatı 920 TL sınırının hemen üzerinde 921 TL bandında hareket ederken çeyrek altın fiyatı ise yükseldi. Çeyrek altının alış fiyatı 1.496 TL ve satış fiyatı ise 1.510 TL ile güne başladı. 

dolar kuru 11 nisan

DOLAR VE EURO KURU BUGÜN NE KADAR, KAÇ TL?

Döviz kurları ise TL karşısında yeni haftaya yükseliş yönlü başladı. Dolar kuru 15 TL seviyesini zorlamaya devam ederken dolar kuru alış 14.7248 TL ve satış ise 14.7457 TL oldu. Euro kuru ise yeni güne 16 TL seviyesinden başladı. 

Emlak365.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@