Yeni Hayvancılık Yatırımlarının Desteklenmesine İlişkin Hibe Desteği Resmi Gazete'de Yayımlandı!

Güneydoğu Anadolu, Doğu Anadolu, Doğu Karadeniz ve Konya Ovası Projeleri Kapsamındaki İllerde Hayvancılık Yatırımlarının Desteklenmesine İlişkin Karar yayımlandı! 5488 sayılı Tarım Kanunun 19.

Yeni Hayvancılık Yatırımlarının Desteklenmesine İlişkin Hibe Desteği Resmi Gazete'de Yayımlandı!

Güneydoğu Anadolu, Doğu Anadolu, Doğu Karadeniz ve Konya Ovası Projeleri Kapsamındaki İllerde Hayvancılık Yatırımlarının Desteklenmesine İlişkin Karar yayımlandı!

5488 sayılı Tarım Kanunun 19. maddesi gereğince Güneydoğu Anadolu, Doğu Anadolu, Doğu Karadeniz ve Konya Ovası projeleri kapsamında yer alan illere yeni hayvancılık teşvikleri Resmi Gazete'de yayımlandı.Yayımlanan karar kapsamında işletmesi en az 1 yıldır aktif olan, Tarım ve Orman Bakanlığı kayıt sistemlerine kayıtlı olan yetiştiricilere büyükbaş için en az 10 baş anaç, en çok 50 baş anaç kapasiteli, küçükbaş için en az 10 baş anaç, en çok 200 baş anaç kapasiteli yeni ağıl yapımımı ve tadilatları ile damızlık boğa, koç ve teke alımları ile makina ekipman alımına hibe desteği verilecek.Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından yürütülecek olan hayvancılık hibe desteği programı 2019 yılında başlayacak ve 2023 yılına kadar devam edecek. Aşağıdaki şartları yerine getiren kişi ve işletmeler yüzde 50 hibe almaya hak kazanacak.Güneydoğu Anadolu, Doğu Anadolu, Doğu Karadeniz ve Konya Ovası Projeleri Kapsamındaki İllerde Hayvancılık Yatırımlarının Desteklenmesine İlişkin Karar (Karar Sayısı: 502)Yeni Hayvancılık Yatırımlarının Desteklenmesine İlişkin Hibe Desteği Resmi Gazete'de Yayımlandı! - Resim 1Yeni Hayvancılık Yatırımlarının Desteklenmesine İlişkin Hibe Desteği Resmi Gazete'de Yayımlandı! - Resim 3Yeni Hayvancılık Yatırımlarının Desteklenmesine İlişkin Hibe Desteği Resmi Gazete'de Yayımlandı! - Resim 5Yeni Hayvancılık Yatırımlarının Desteklenmesine İlişkin Hibe Desteği Resmi Gazete'de Yayımlandı! - Resim 7Emlak365.com