Yeni Kaymakamın Kendisine Hoşgeldiniz Diyen Öğretmeni Sınıftan Kovduğu Öne Sürüldü

Artvin'de bir ilçe kaymakamı sınıfa girdiğinde kendisine hoşgeldiniz diyen öğretmene "Haddini bil sınıftan çık dışarıda bekle" dediği iddia edildi. Olaya dair Eğitim Sen'den tepki açıklaması geldi.

Gündem 30.09.2021 - 17:09 30.09.2021 - 17:09 Mustafa KARAGÖZ

Artvin'in Kemalpaşa ilçesinde yer alan Kemalpaşa Çok Programlı Anadolu Lisesi'ne ilçede yeni kaymakam olan Mehmet Faruk Saygın ziyarette bulundu. Ziyaret sırasında bir sınıfa giren kaymakama sınıfta bulunan öğretmen önce Hoşgeldiniz dedi, ardından elini uzattı. Kendisine hoşgeldiniz diyen ve elini uzatan öğretmene ise Kaymakam Saygın'ın "Bu ne hadsizlik" diyerek sınıftan kovduğu iddia edildi.

BİR BAŞKA ÖĞRETMENİ DE SINIFTA ÖĞRENCİLERİN ÖNÜNDE AZARLADI

Yaşanan olayın ardından sınıfta bulunan bir başka öğretmenin ise duruma dair açıklamada bulunmaya çalıştığı öğrenildi. Kaymakamın bu defa diğer öğretmeni de öğrencilerin önünde azarladığı öne sürüldü. 

Sözcü'de yer alan habere göre yaşanan olaya dair Kemalpaşa Eğitim-Sen temsilcisi Koray Emiralioğlu tepki açıklamasında bulundu. Koray Emiralioğlu açıklamasının başında hem öğretmenin hemde kaymakamın ilçeye yeni atandığını söyledi. Öğretmen ile kaymakam arasında başka bir sorun olmadığını vurgulayan Emiralioğlu olayın aniden ve birden yaşandığını aktardı.

Kemalpaşa Eğitim-Sen temsilcisi açıklamasında yaşanan olaya dair bazı detayları paylaşarak "Sınıfta bulunan diğer öğretmen arkadaşımızın bu yapılanın doğru olmadığını anlatmaya çalışmasına karşılık kaymakam, 'Sen kimsin, ücretli misin?' diyerek tehditvari konuşmuştur. Ayrıca ücretli, kadrolu sözleşmeli de olsa onun bir öğretmen olduğunu unutmuştur.Bizler öğretmenlik mesleğinin itibarsızlaştırılmasına ve tüm bu baskılara karşı onurumuza, haklarımıza ve emeğimize sahip çıkacağız. Kimse unutmasın ki, biz kapıkulu değil öğretmeniz.Öte yandan kaymakam tarafından sınıftan kovulan öğretmen, devlet memuru olduğu için olay hakkında konuşmaktan kaçınırken, kendisine ulaşmak istediğimiz Kaymakam Saygın'ın da toplantıda olduğu belirtildi." ifadelerini kullandı. 

İlçeye yeni atanan Mehmet Faruk Saygın'dan henüz açıklama gelmedi. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@