Yeni Konut Kampanyası İyi Başladı, 50 Milyonluk Satış Yapıldı!

29 Ağustos 2018 itibari ile başlatılan yeni konut kampanyası belirli illerle sınırlı kalmasına rağmen yine de yüksek satış rakamına ulaşmayı başardı.

Emlak Haberleri 01.09.2018 - 08:38 15.07.2021 - 00:20 Serhat Karaman

29 Ağustos 2018 itibari ile başlatılan yeni konut kampanyası belirli illerle sınırlı kalmasına rağmen yine de yüksek satış rakamına ulaşmayı başardı.

Özellikle de yükselen döviz kuru satışları destekleri. Hem yastık altı birikimi olanlar hem de yabancı yatırımcılar markalı konut projelerine adeta akın etti. Açıklanan ilk rakamlara göre 2,5 günlük süre zarfında 50 milyon liralık satış yapıldığı belirlendi. Vatandaş özellikle de hemen teslim indirimli konut projelerine ilgi gösterdi. Yatırım İçin Değil Oturmak İçin Ev Alıyorlar Kampanyanın ilk günlerini değerlendiren Sur Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Altan Elmas konut taleplerinin daha ağırlıklı olarak 3+1 ve 4+1 dairelere geldiğini söyleyerek bununda vatandaşın konut yatırımı yapmak için değil oturmak için ev aldığını gösterdiğini söyledi. Satış rakamlarını da açıklayan Elmas "2.5 günde 50 milyon liralık satış yaptık. 120 ay vade kullananlar da var ama vatandaş ağırlıklı olarak peşin ödemedeki indirimlerden faydalanıyor. Özellikle uygun fiyatlı evler daha hızlı sahibini buldu" diyerek 50 milyon liralık satış yaptıklarını duyurdu. Ev Satın Almak İsteyenler Bu Tarihi Fırsat Dönemini Kaçırmasın Elmas açıklamasında konutta KDV indirimi ve tapu harcı indirimi fırsatlarının da devam ettiğini hatırlatarak "31 Ekim’e kadar KDV yüzde 18’den 8’e, tapu harcı yüzde 4’ten 3’e düştü. Bir de bu kampanya devreye girince vatandaş fırsatı gördü.Bu tür kampanyalar sayesinde daha geniş kesimlere konut alma imkanı sunmuş oluyoruz. Özellikle gençler, yeni evlenenler ya da ilk evini almak isteyenler için böyle zamanlar tarihi fırsat dönemleri oluyor" diyerek ev sahibi olmak isteyen kişilere kampanyadan yararlanmalarını tavsiye etti. Emlak365.com


Gelişmelerden Haberdar Olun

@