Yeni Konut Kampanyası Yine Sadece Belirli Sıfır Konutları Mı Kapsayacak?

Ev sahibi olmak isteyen kişiler büyük bir umutla yeni konut kampanyası duyurusunu beklerken gelen haberler ne yazık ki büyük bir hayal kırıklığı yaşanmasına neden oldu.

Emlak Haberleri 07.11.2018 - 22:00 15.07.2021 - 00:19 Serhat Karaman

Ev sahibi olmak isteyen kişiler büyük bir umutla yeni konut kampanyası duyurusunu beklerken gelen haberler ne yazık ki büyük bir hayal kırıklığı yaşanmasına neden oldu.

Emlak Konut, İNDER, KONUTDER ve GYODER tarafından konut stoku envanteri çıkarıldığı haberleri yeni konut kampanyası müjdesi bekleyen kişilerin hayal kırıklığına uğramasına neden oldu. Bir önce düzenlenen "Türkiye İçin Kazanç Vakti Kampanyası" hatırlanacağı üzere sadece belirli illeri kapsayarak belirli sıfır konutlarla sınırlandırılmıştı. Yapılan envanter çalışması ile "belirli markalı projeler üzerinden yeni bir kampanya mı gelecek?" soruları gündeme gelmiş oldu. Vatandaş Kesinlikle İkinci El Konut Kredisi İçinde İndirim İstiyor Öncelikle Haziran ayından beri ev sahibi olmak için yeni konut kampanyası bekleyen vatandaşlar hiçbir sınırlama olmaksızın tıpkı Haziran ayında olduğu gibi kamu bankaları üzerinden konut kredisi faiz indirimi yapılmasını istiyor. Hatta eskiden 0,98 olarak düzenlenen konut kredisi faiz oranı için pek çok kişi yüzde 1,10 - 1,20 bandı arasındaki faizi dahi kabul etmeye razı olduklarını dile getiriyor. Ancak düzenlenen yeni konut kampanyası biriken konut stoku için düzenlenirse ve yine sadece Emlak Bankası tarafından stoklarına alınan konutlar için yapılırsa vatandaş bu sefer kampanyaya sert bir tepki göstermeye hazırlanıyor. Tüm Sıfır Konutları Kapsamalı, İkinci El Konutlar İçin İndirimli Konut Kredisi Verilmeli Vatandaşların bu konudaki en büyük talebi ise tüm sıfır konutların bu kampanyaya dahil edilmesi olarak öne çıkıyor. Yani küçük müteahhitler tarafından üretilen sıfır konutlar da yeni konut kampanyasına dahil edilmeli. İkinci el konut almak isteyen kişiler içinde kamu bankaları indirimli konut krediis kullandırmalı. Ancak yeni kampanya bu koşullar altında düzenlenirse başarılı olacak gibi görünüyor. Yani vatandaş sınırlamalara takılmadan kendi hür iradesi ile oturacağı evi seçmek ve satın aldığı evi zorlanmadan ödeyeceği bir kredi ödem tablosu oluşturulmasını istiyor. Emlak365.comNOT: BU HABERİN İZİNSİZ, AKTİF LİNK VERİLMEDEN, BİR BÖLÜMÜNÜN ALINMASI VEYA TAMAMININ KOPYANIP KULLANILMASI DURUMUNDA HUKUKİ SÜREÇ BAŞLATILACAKTIR…"


Gelişmelerden Haberdar Olun

@