Yeni Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar Memleketinde Yaptırdığı Cami İçin Açılışa Katılacak

Eski Genelkurmay Başkanı, Yeni Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar memleketine yaptırdığı caminin açılışına katılmak için hazırlıklara başladı.

Emlak Magazin 10.07.2018 - 12:03 15.07.2021 - 00:20 Serhat Karaman

Eski Genelkurmay Başkanı, Yeni Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar memleketine yaptırdığı caminin açılışına katılmak için hazırlıklara başladı.

Daha önce basında çok sayıda "Hulusi Akar cami yaptırıyor" haberlerinin yayımlanmasına neden olan Hulusi Akar tarafından yaptırılan caminin açılış töreni için geri sayım başladı. Hulusi Akar memleketi Kayseri'de Genel Kurmay Başkanı olduğu dönemde yaptırmış olduğu caminin açılış törenine Türkiye Cumhuriyeti'nin ilk Milli Savunma Bakanı olarak katılacak. Hulusi Akar Bulvarı Açılışı Da Yapılacak 15 Temmuz darbe girişimi esnasında sergilediği cesur duruş ile tüm Türkiye'nin haklı sevgisini kazanan Hulusi Akar memleketi Kayseri'de de takdir görmüş ve şehrin en önemli bulvarlarından birine adı verileceği açıklanmıştı. Hulusi Akar ailesinin adını taşıyan cami inşaatına başlamış ve Kayseri Asri Mezarlığı girişine cami yapılması talimatını vermişti. Caminin adının Hulusi Akar Camisi olması beklenirken yine bulvarın isminin de Orgeneral Hulusi Akar Bulvarı olacağı öğrenildi. Ay sonu açılış töreni yapılması beklenen cami ve bulvar için Hulusi Akar memleketine bu sefer Genel Kurmay Başkanı olarak değil de Milli Savunma Bakanı olarak katılacak. Hulusi Akar Camisi, Selçuklu dönemini yansıtan motifleri ile dikkat çekerken 750 kişi kapasite ile hizmet verecek. 800 metrekare zemin kat oturumu alanına sahip olan camide kadınlar ve erkekler için ayrı ibadet yerleri bulunacak. Orgenaral Hulusi Akar Bulvarı ve Hulusi Akar Camisi Temmuz ayı sonunda ya da en geç Ağustos ayı ortalarına doğru açılacak. Açılış için şehirde görkemli bir tören düzenlenecek ve Kayserililer hemşehrileri Akar'ı bağırlarına basacak. Hulusi Akar Millet Camii ya da kendi adını vereceği cami için aynı zamanda aile adını da koyabilir...Emlak365.com


Gelişmelerden Haberdar Olun

@