Yeni Normale Geçiş Döneminde Uygun Fiyatlı, Ucuz Haziran Ayı Tatil Önerileri

Türkiye yarın itibari ile açıklanacak olan yeni normale geçiş dönemi kararlarına kilitlenirken tatil yapmak isteyenler için Haziran ayı tatil önerileri de belli oldu. Haziran ayı ucuz tatil yerleri nereleri, uygun fiyatları tatil önerileri neler?

Yeni Normale Geçiş Döneminde Uygun Fiyatlı, Ucuz Haziran Ayı Tatil Önerileri

Pandemi nedeni ile getirilen yasaklar bir bir kaldırılmaya devam ederken gözler Salı günü yapılacak olan kabine toplantısı ve sonrasında açıklanacak olan yeni kararlara çevrildi. Özellikle de hafta sonu sokağa çıkma yasağı için verilecek karar merakla beklenirken Haziran ayı tatil önerileri de önem kazandı.

2 senedir pandemi nedeni ile tatil yapamayan pek çok kişi büyük bir hevesle yeni tatil rotaları araştırmaya başlarken otel ücretlerinin oldukça yüksek olması ucuz tatil yeri önerileri için de araştırmaların artmasına neden oldu.

HAZİRAN AYI TATİL ÖNERİLERİ VE UCUZ TATİL YERİ FİKİRLERİ!

Haziran ayında tati yapmak isteyen kişiler araştırmalara başlarken turizm sektörü de Salı günü yapılacak olan açıkklamaya odaklandı. Dolar kurunda yaşanan yükseliş, yabancı turistlere ayrılan kota nedeni ile yerli turiste kalan sınırlı sayıda kontenjan, otellerdeki kapasiteye göre belirlenen kontenjanın sınırlandırlaması nedeni ile maliyetlerin yükselmesi gibi çok sayıda nedenden dolayı otel fiyatları cep yakmaya başlarken kiralık villa fiyatları da artan talepler nedeni ile rekor fiyata yükseldi.

Yeni Normale Geçiş Döneminde Uygun Fiyatlı, Ucuz Haziran Ayı Tatil Önerileri - Resim 1

BALLIKAYALAR TABİAT PARKI

Tertemiz bir doğa içerisinde pandemiden uzak tatil hayali kuranlara ekonomik tatil önerisi olarak ilk sırada yer alan Ballıkayalar Tabiat Parkı her mevsim tatilcilerin ilk rotası arasında yer almayı başarıyor. Ballıkayalar Tabiat Parkı, Gebze Tavşanlı Köyü sınırları içerisinde yer alırken kampçıların da gözde mekanları arasında yer alıyor.

Tertemiz doğası, yemyeşil ağaçları ve göl başında çadırla kamp yapma imkanı sunulması sayesinde gözde mekan haline gelen Tabiat Parkı için isteyen kişilere 40 lira ücret karşılığı çadır kiralama hizmeti de sunuluyor.

Yeni Normale Geçiş Döneminde Uygun Fiyatlı, Ucuz Haziran Ayı Tatil Önerileri - Resim 3

ÇADIR KURARAK UCUZ TATİL YAPMAK İSTEYENLERE KIYIKÖY

Denize girmek isteyen ancak yüksek olan konaklama fiyatarı nedeni ile ucuz tatil önerileri arayan kişiler için öne çıkan ilk seçeneklerden biri Kıyıköy olarak belirtiliyor. Kırklareli Vize ilçesi sınırları içerisinde bulunan Kıyıköy deniz manzaralı tatil önerisi arayan kişilerin vazgeçilmezileri arasında bulunuyor.

Deniz kenarında tatil yapmak isteyen kişiler için bir diğer öneri ise Sardala Koyu olarak öne çıkıyor. Kocaeli'nin Kandıra ilçesine bağlı olan koyda kamp kurmak isteyen kişilere sahilde, ormanlık alanda ya da deniz kenarında kamp yapma imkanı sunuluyor.

SONRAKİ HABER