Yeni Özelleştirme Kararları Resmi Gazete İle Yayımlandı! Maliye Hazinesi Arsaları Kimlere Satıldı?

Özelleştirme İdaresi Başkanlığı tarafından satışa sunulan Maliye Hazinesi Arsaları ile Sümer Holding arsa satışı ihalelerinin sonuçları açıklandı.

Yeni Özelleştirme Kararları Resmi Gazete İle Yayımlandı! Maliye Hazinesi Arsaları Kimlere Satıldı?

24 Ağustos 2021 tarihli Resmi Gazete ile yayımlanan Özelleştirme İdaresi Başkanlığının 20/08/2021 Tarihli ve 2021/ÖİB-K-119, 120, 121, 122 ve 123 Sayılı Kararları kapsamında satış yöntemi ile özelleştirmeye açılan arsaları kimlerin satın aldığı ilan edildi.

Bir yandan yeni özelleştirme ihaleleri için ilanlar yayımlamaya devam eden Özelleştirme İdaresi Başkanlığı bir yandan da gerçekleştirmiş olduğu ihalelerin sonuçlarını kamuoyu ile paylaşıyor. Bu kapsamda bugün yayımlanan Resmi Gazete ile daha önce ihalesi yapılan özelleştirme ihalelerin sonuçları kamuoyuna açıklandı.

ÖZELLEŞTİRME İDARESİ BAŞKANLIĞININ 20 AĞUSTOS 2021 TARİHLİ VE 119, 120, 121, 122 VE 123 SAYILI ÖZELLEŞTİRME KARARLARI AÇIKLANDI!

Bugün yayımlanan Resmi Gazete ile daha önce duyurulan tarihlerde ihaleleri yapılan özelleştirme işlemlerinin sonuçları kamuoyu ile paylaşıldı. Açıklanan kararlara göre özelleştirme ile satışa sunulan taşınmazları kimlerin, kaç liraya satın aldığı belirlenmiş oldu.

özelleştirme-kararı-119

Ankara Gölbaşı sınırları içerisinde bulunan Maliye Hazinesi adına kayıtı olan 1.060 m2 büyüklüğe sahip olan taşınmazı 2 milyon 100 bin liralık teklifi ile en yüksek teklif sahibi olan Yılteks LTD. ŞTİ. satın almaya hak kazandı.

özelleştirme-kararı-120

Ankara Gölbaşı ilçesi Kızılcaşar İmar Mahallesi sınırları içerisinde yer alan 1.111 metrekare büyüklüğe sahip olan Maliye Hazinesi adına kayıtlı taşınmazı 1 milyon 400 bin liralık en yüksek teklifi veren Altınova Tuğra İnş. A.Ş. almaya hak kazandı.

özelleştirme-kararı-121

Maliye Hazinesi adına kayıtlı olan Ankara Gölbaşı ilçesi Kızılcaşar İmar Mahallesi sınırları içerisinde yer alan bin 500 metrekare büyüklüğe sahip olan arsayı ihalede en yüksek teklifi 2 milyon 850 bin lira ile veren Altınova Tuğra İnş. A.Ş. almaya hak kazandı.

özelleştirme-kararı-122

Özelleştirme İdaresi Başkanlığı tarafından satışa sunulan Ankara Yenimahalle ilçesine bağlı olan Susuz Mahallesi sınırları içerisinde yer alan 2 bin 756 m2 büyüklüğe sahip olan taşınmazı düzenlenen ihalede en yüksek teklifi 867 bin liralık tekilfi veren Muharrem Topuz'a satılmasına karar verildi.

özelleştirme-kararı-123

Özelleştirme kapsamına alınan Sümer Holding üzerine kayıtı olan Balıkesir Gönen ilçesi sınırları içerisinde yer alan bin 480 metrekare büyüklüğe sahip olan taşınmazı düzenlenen ihalede 5 milyon 5 bin liralık teklif ile en yüksek teklifi veren Erkan Sarı almaya hak kazandı.

SONRAKİ HABER