Yeni Range Rover Fiyatı Dudak Uçuklattı: Türkiye'deki Satış Fiyatı İle Amerika'da 5 Tane Alınıyor

Meraklılarının büyük bir heyecanla beklemiş oldukları Yeni Range Rover için Emre Özpeynirci deneme sürüşü sonrası çok konuşulacak açıklamalar yaptı. Range Rover fiyatı kaç TL olacak?

Finans 13.04.2022 - 15:53 13.04.2022 - 15:53 Gülcan Özer

Geride bıraktığımız günlerde konut fiyatları için Amerika ile yapılan karşılaştırma büyük yankı uyandırmış, Komedyen Kaan Sekban yapmış olduğu açıklaması ile Miami'de yer alan 170 m2 3+1 bahçeli ev ile Ümraniye'de bulunan 3+1 dairenin satış fiyatının aynı olduğunu açıklamıştı. Konut fiyatlarında yaşanan artış ile sallanan gündem bu seferde araç fiyatları ile sarsılacak. 

Türk otomotiv sektörünün duayen ismi ve köşe yazarı Emre Özpeynirci ünlü markanın tutkunları tarafından büyük bir heyecanla beklenen Yeni Range Rover’ı test ettiğini açıkladı. Özpeynirci'nin araç üzerinden yaptığı açıklamalarda en dikkat çeken bölüm ise kesinlikle fiyatı hakkında söyledikleri oldu. Range Rover satış fiyatı üzerinden yapılan Amerika ve Türkiye karşılaştırması büyük yankı uyandırdı.

YENİ RANGE ROVER SATIŞ FİYATI KAÇ DOLAR, NE KADAR?

Jeep kategorisinin efsane modelleri arasında gösterilen ve her yeni modelinde olduğu gibi bu senede büyük bir heyecanla beklenen Yeni Range Rover modeli için Emre Özpeynirci yine çok konuşulacak açıklamalarda bulundu. Öncelikle markanın tutkunlarının beklediği fiyat konusunda açıklama yapan Özpeynirci aracın ABD fiyatını 104 bin 500 dolar yani bugünkü kur üzerinden 1 milyon 500 bin TL civarı olarak açıkladı. 

emre özpeynirci range rover

Aracın Türkiye fiyatı için ise Özpeynirci yaptığı paylaşımında "ABD’de 5 tane alır üstüne paramız kalır‼️ Yeni Range Rover’ı test ettiğim ABD’de fiyatı 1.5 milyon TL’den (104.500 $) başlarken, Türkiye’de ise bugünkü kurlarla yaklaşık 8.2 milyon TL’den başlayacak" diyerek bugünkü kur üzerinden 8,2 milyon lira olarak açıkladı. Amerika'da Türkiye fiyatı ile 5 tane Range Rover alınması yeniden ÖTV tartışmasını gündeme taşıdı. 

araç fiyatlarına yeni zam olacak mı

ARAÇ FİYATLARI DÜŞECEK Mİ, 2022 YIL SONUNDA VE BAHAR ÖNCESİ ARABA FİYATLARINA YENİ ZAM VAR MI GELECEK Mİ?

Araç fiyatları hakkında da değerlendirmelerde bulunan Özpeynirci, dünyada ciddi bir enflasyon krizi yaşandığını, talep ve arz arasındaki makasın açıldığını, Türkiye'de ise bu artışın vergiler nedeni ile 2 -3 katı hissedildiğini belirterek önümüzdeki dönemde araç fiyatlarına artan üretim maliyetleri ve enflasyon nedeni ile yeni zamların gelmesinin kaçınılmaz olduğunu söyledi. 

NOT: Araç fiyatları hakkında yapılan açıklama Emre Özpeynirci'nin açıklanmalarından derlenmiş olup emlak365.com tarafından yatırım tavsiyesi verilmemiştir. 

Haber Kaynağı: Emlak365.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@