Yeniden 14 15 TL Seviyelerini Görür Mü? Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Spekülasyon Açıklaması

Döviz kurunda yaşanan sert fiyat dalgalanmaları hakkında açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yeni değerlendirmelerde bulundu.

Finans 25.12.2021 - 16:55 25.12.2021 - 16:56 Mustafa Karagöz

Gaziantep'de bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan ekonomi gündemini yeniden ele aldı. Dolar kurunda yaşanan fiyat artışları hakkında atılan adımları hatırlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na da tepki gösterdi. İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kur açıklaması. 

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'DAN DÖVİZ AÇIKLAMASI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan döviz kuru ile ilgili konuşmasında muhalefet partilerinden gelen açıklamaları eleştirerek başladı. Özellikle yapılan bazı açıklamalara tepki gösteren Cumhurbaşkanı Erdoğan birilerinin döviz yükselince Türkiye ekonomisi batacak diye sevinçten uçtuğunu yerinde duramadığını söyledi. Cumhurbaşkanı Erdoğan halbuki bu durumun 84 milyonu etkilediğini ifade ederek Kılıçdaroğlu'na tepki gösterdi.

Konuşmasının devamında Cumhurbaşkanı Erdoğan "Döviz ile ilgili olarak Bizim meselemiz döviz kurunun şu veya bu rakam olması değildir. Bay Kemal bunları bilmez, benim işim bu, ben ekonomistim. Türkiye'nin gerçekleri ile, ülkemizin menfaatleri ile ilişkisi bulunmayanların spekülasyonları ile ülkemizi boğmak istediler. Kur spekülasyonu ile karşı karşıya kaldık, bunu bir saatte atıverdik." ifadelerini kullandı. Döviz ile ilgili açıklamasını ise Cumhurbaşkanı Erdoğan ortada bu kadar sert iniş çıkışların olmasına neden olacak hiçbir durumun olmadığını söyledi. 

KUR DAHA DÜŞECEK Mİ, YOKSA ÇIKACAK MI?

Cumhurbaşkanı Erdoğan bu konuşmasında bir gün öncesinde katıldığı bir toplantıda kur sorusuna yanıt verdi. Döviz kurunun daha da düşmesi yada çıkması konusunda sorulan bir soruya yanıt veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, dövizin daha da düşmesi için teleşa kapılmamak gerekir diyerek ihracatın da düşünülmesi gerektiğini söyledi. 

Döviz kuru ile ilgili değerlendirmeler haber amacıyla paylaşılmış asla yatırım tavsiyesi içermez. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@