Yeniden İYİ Parti'ye Katılacağı İddia Ediliyor! İsmail Koncuk Kimdir, Zafer Partisi'nden Neden İstifa Etmişti?

Önce İYİ Parti'den ardından da Zafer Partisi'nden istifa eden İsmail Koncuk'un yeniden İYİ Parti'ye katılacağı ve rozetinin Akşener'in takacağı iddia edildi. İsmail Koncuk kimdir? Haberimizde.

Gündem 25.05.2022 - 11:49 25.05.2022 - 11:49 Gülşah Konuk Akın

Adana Milletvekili İsmail Koncuk, önce İYİ Parti'den ardından da Zafer Partisi'nden istifa etmişti. İddialara göre Koncuk'un bugün yeniden İYİ Parti'ye dönmesi bekleniyor. Koncuk'un İYİ Parti ile temaslarının, Zafer Partisi'nden istifa etmesinden sonra başladığı ve Meral Akşener ile yüz yüze yaptığı görüşme sonrasında bu kararın alındığı iddia ediliyor. İsmail Koncuk kimdir, Zafer Partisi'nden neden istifa etmişti? İşte yanıtı.

İKİ PARTİDEN DE İSTİFA ETMİŞTİ

16 Kasım 2020 tarihinde İsmail Koncuk:  “İYİ Parti ile milletvekili ve üye olarak bir bağlantım kalmamıştır. Gerek İYİ Parti TBMM grubundaki milletvekili arkadaşlarım, gerekse tüm teşkilatlarda yönetici ve üye olarak bulunan samimi arkadaşlarımı saygıyla selamlıyorum” açıklamasının ardından istifa etmişti. Sonrasında da Ümit Özdağ'ın Zafer Partisi'nin kuruluş sürecinde yer almış ve sekreterlik görevini üstlenmişti. 7 Nisan 2022'de yeni bir açıklama yaparak “Birkaç kişi ile çıktığımız bu yolda, bu yönetim anlayışı ile maalesef daha ileri gidebilmek mümkün görünmüyor” demiş ve Zafer Partisi'nden de istifa etmişti.

ismail-koncuk-iyi-partiye-katılacak-iddiası

YENİDEN İYİ PARTİ'YE KATILACAĞI İDDİA EDİLİYOR

Cumhuriyet'in haberine göre İsmail Koncuk'un bugün yeniden İYİ Parti'ye katılacağı iddia ediliyor. Zafer Partisi'nden istifa etmesinin ardından İYİ Parti ile görüşmelerinin başladığı iddia edilen İsmail Koncuk'a hem parti içinden hem de dışından çok fazla geri dönüş çağrısı geliyor. İsmail Koncuk ile İYİ Parti Lideri Meral Akşener'in yüz yüze görüşme yaptığı ve bu görüşmede partiye geri dönme kararı aldığı iddia ediliyor.  Meral Akşener'in rozet takması ile İsmail Koncuk yeniden İYİ Parti'ye katılacak ve Meclis'teki sandalye 37'ye çıkmış olacak.

İSMAİL KONCUK KİMDİR?

1959 yılında Adana Ceyhan'da dünyaya gelen Koncuk, Eskişehir Eğitim Enstitüsü İngilizce bölümünden mezun oldu. Konya'da öğretmenlik görevine başladı ve Adana'da devam etti. Türk Eğitim-Sen ve Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanlığı görevlerini icra etti. 2018 yılında emekli oldu ve İYİ Parti'ye geçerek Genel Başkan Yardımcısı oldu. 2020 tarihinde istifa etti. İsmail Koncuk evli ve 2 çocuk babası.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@