Yepyeni konut kampanyası: Buğdayı ver, konutu kap!

Konut krizi tüm dünyada etkisini sürdürmeye devam ederken bir emlak şirketi buğday karşılığı konut satmaya başladı. Kampanya ile konut satışlarının canlandırılması hedefleniyor.

Emlak Haberleri 23.06.2022 - 09:56 23.06.2022 - 09:56 Büşra Uluşen

Dünya genelinde konut sorunu yaşanmaya devam ediyor. Birçok ülke bu konuda farklı tedbirler almaya başladı. Fiyat sınırlaması, zam sınırlaması gibi düzenlemeler gelirken bir ülkede ise emlak piyasasını canlandırmak için buğday karşılığı konut satışı başladı. 

Emlak piyasasını canlandıracak adım

Çin'in Henan eyaletinde bir emlak şirketi, azalan konut satışlarını hareketlendirmek için farklı bir yöntem denedi. Kampanya başlatan şirket, ev almak isteyen ancak parası olmayanları buğday karşılığında ev sahibi yapacak. 

Yerel halkın büyük bir çoğunluğunun çiftçilik yaptığı bölgede, peşinat için takas edilecek buğday miktarı 24 bin Amerikan doları yani yaklaşık 420 bin Türk lirasına denk geliyor. Buğdayın kilosu ise 11 lira olarak belirlendi. 

Şirketin hazırlamış olduğu kampanyanın 20 gün devam edeceği ve bu süre içerisinde buğday karşılığında konut satışı yapılacağı ifade ediliyor. 

Sarımsak kampanyası ile konut satışı

Konut fiyatlarının artması nedeniyle emlak piyasasında yaşanan durağanlık, şirketleri harekete geçiriyor. Emlak şirketleri ayakta kalabilmek için farklı yöntemler denemeye çalışıyor. Yönetim, satışları canlandırmak adına kredi teşvikleri hazırlıyor ancak vatandaşların ilgisini çekmeyi pek başaramıyor.

Şirket bu sebeple bambaşka kampanyalar yaparak hem ülkesinde hem de dünyada tanınırlığını artırmaya çalışıyor. Aynı şirket daha önce de peşinat olarak sarımsak kabul ettiği başka bir kampanya düzenlemişti. Bu kampanya 30 gün sürmüştü ve bu sürede 30 adet konut satışı gerçekleştirilmişti. 

Şirketin düzenlediği buğday karşılığı konut kampanyasının 20 gün boyunca devam edeceği öngörülüyor ve şirket istediği satış rakamlarına ulaşırsa kampanyayı sürdürecek. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@